Jeśli podjąłeś ostatnio tę niezwykle ważną życiową decyzję i postanowiłeś oświadczyć się swojej ukochanej – serdecznie gratulujemy! Czas teraz obmyślić, w jaki sposób to zrobić, w jakiej scenerii, jak dobrać odpowiednie słowa… A przede wszystkim – czas wybrać pierścionek. 

Data dodania: 2016-12-06

Wyświetleń: 877

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Srebrny pierścionek zaręczynowy – gdzie go szukać i jak wybrać?

Zdecydowana większość panów decyduje się na złoto, uważane za najbardziej tradycyjny kruszec na taką okazję. Proponujemy jednak najpierw upewnić się, czy Twoja dziewczyna nie ma przypadkiem na złoto uczulenia, co zdarza się dość często. Jeśli jest tak faktycznie – dobrym wyborem będzie srebrny pierścionek zaręczynowy. Jak go wybrać?

Wyższa próba – wyższa trwałość

Srebrny pierścionek zaręczynowy, jak i każda inna biżuteria wykonana ze srebra, ma to do siebie, że wchodzi w reakcje z substancjami zawartymi w powietrzu. W związku z tym pokrywa się po jakimś czasie matowym nalotem i traci początkowy blask. Proces ten nazywamy śniedzeniem. Czy można mu jakoś zapobiec? Z pewnością pomaga regularne czyszczenie srebra i odpowiednie jego przechowywanie – ale to już leży w gestii Twojej partnerki. Możemy jednak podpowiedzieć, że srebro o wyższej próbie będzie śniedziało wolniej. Warto więc zwrócić na to uwagę przy wyborze pierścionka. Kupując w salonach cieszących się dobrą renomą, takich jak W.KRUK, masz gwarancję najwyższej jakości materiałów wykonania.

Przeglądaj katalogi – odwiedzaj salony

Wybór pierścionka to naprawdę poważna sprawa. Warto więc poświęcić poszukiwaniom trochę czasu. Na początku dobrze będzie przejrzeć katalogi salonów jubilerskich i największych producentów biżuterii. Szybko zorientujesz się, że nie każdy z nich proponuje klientom równie szeroką ofertę. Jak wspomnieliśmy, srebrny pierścionek zaręczynowy nie jest raczej pierwszym wyborem większości oświadczających się, stąd znaczna większość dostępnych na rynku pierścionków wykonana jest ze złota. Z pewnością jednak znajdziesz coś w sam raz dla Twojej dziewczyny.

Katalogi mogą bardzo pomóc i oszczędzić Ci sporo czasu. Odradzamy jednak opieranie się wyłącznie na nich. Nawet najlepsze zdjęcie nie odda w pełni prawdziwego wyglądu pierścionka – koniecznie obejrzyj go więc bezpośrednio w sklepie jubilerskim, porównaj z innymi, obejrzyj pod światło… Wiadomo, że w oczach Twojej partnerki będzie wyglądał inaczej, ale i Ty musisz być pewien, że to właśnie ten będzie idealny.

Sprawdź rozmiar

To już klasyka – wielu mężczyzn zupełnie pomija ten aspekt, jakim jest rozmiar pierścionka. Tymczasem nieodpowiednie jego wymiary uniemożliwią Twojej prawie-już-narzeczonej noszenie go na palcu. Wypytaj więc dyskretnie inne kobiety z jej rodziny albo jej najlepsze przyjaciółki, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla Twojej lubej. Jeśli mimo to się nie uda – nie panikuj. W większości salonów jubilerskich istnieje możliwość wymiany pierścionka, jeśli nie trafisz z rozmiarem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena