W tym, artykule zastanowimy się, czy opłaca się regenerować turbinę i co właściwie zyskujemy, decydując się na taką regenerację.

Data dodania: 2016-11-29

Wyświetleń: 851

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Regeneracja turbin, czy się opłaca?

Dzisiejszy świat bez wynalazku, jakim jest samochód, jest praktycznie nie do wyobrażenia. Na naszych drogach codziennie porusza się tysiące maszyn, które przewożą ludzi i towary z jednego miejsca do drugiego. Niestety część z tych maszyn ulega również awarii. Dziś powiemy o jednej z nich.

Regeneracja turbin stała się ostatnimi czasy bardzo popularną usługą w wielu warsztatach samochodowych. Dzięki rozwojowi technologi, powstały specjalne maszyny, dzięki którym jesteśmy w stanie zregenerować różne części naszych samochodów w tym także turbiny.

Wykorzystanie turbiny w samochodach sprawia, że staja się one bardziej dynamiczne i bardziej wydajne. Turbina jest jednak elementem, który stosunkowo szybko się zużywa i trzeba go zregenerować.

Regeneracja turbiny polega głównie na jej dokładnym wyczyszczeniu oraz wymianie tych części, które uległy zniszczeniu lub zużyciu. Dzięki temu nasza turbina znowu zyskuje żywotność, tak jakby była nowa. Często jednak jej żywot, mimo wszystko jest krótszy, od turbiny zamontowanej w nowym samochodzie. Wpływa na to fakt, że zregenerowana turbina montowana jest w używanym silniku, który sprawia, że szybciej się zużywa.

Turbosprężarki o zmiennej geometrii po regeneracji są w stanie działać poprawnie, nawet przez kolejne dwieście tysięcy kilometrów. Jest to wynik, który osiągnąć można, użytkując samochód głównie do dłuższych podróży. W jeździe typowo miejskiej zregenerowana turbosprężarka powinna wytrzymać około połowę tego czasu. Ta stosunkowo duża rozbieżność wynika z faktu, że jeżdżąc po mieście turbosprężarka, nie rozgrzewa się do odpowiedniego poziomu, co skutkuje jej szybszym zużyciem.

Czy więc opłaca się regenerować turbinę w naszym samochodzie? To zależy od tego, w jakim jest on stanie i czy planujemy nim jeszcze długo jeździć. Jeżeli nasze auto, jest zadbane i dobrze nam służy, inwestycja w regeneracje turbiny wydaje się całkiem dobrym pomysłem. Przeciwnie, jednak jeżeli ogólny stan naszego auta pozostawia wiele do życzenia, regeneracja turbiny może być nie do końca dobrym pomysłem. W takim wypadku warto zastanowić się nad zmianą samochodu na nowy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena