Inwestorzy i developerzy stawiają firmom budowlanym coraz większe wymagania, oczekując maksymalnej efektywności, jak najkrótszego czasu realizacji, stosowania najnowocześniejszych rozwiązań, a przy tym najwyższej jakości świadczonych usług.

Data dodania: 2016-09-19

Wyświetleń: 1090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pozyskiwanie sprzętu budowlanego – kupno czy wynajem?

W tej sytuacji konieczne jest korzystanie ze specjalistycznego i niezawodnego, ale także drogiego sprzętu.

Bazowanie na przestarzałym sprzęcie może okazać się bardzo krótkowzroczną polityką – maszyny takie nie mają odpowiednich mocy przerobowych, w każdej chwili mogą się zepsuć, a do tego często nie są w stanie sprostać pewnym zadaniom.

Niestety dla wielu firm, zwłaszcza tych mniejszych, zakup profesjonalnego wyposażenia jest bardzo problematyczny, gdyż pociąga za sobą spore koszty – nie tylko samego zakupu, ale także późniejszego utrzymania, serwisowania itp. Wszelkie te wydatki trzeba także oczywiście księgować. W wielu przypadkach sfinansowanie modernizacji parku maszynowego musiałoby się wiązać z zaciągnięciem kredytu, co znacznie obciążyłoby budżet firmy.

Trzeba także wspomnieć o tym, że specjalistyczny sprzęt nierzadko jest potrzebny tylko okazjonalnie, do wykonania konkretnych prac związanych z danym zleceniem. Przez resztę czasu zakupiona maszyna byłaby zatem bezużyteczna, a wymagałaby sprawdzania i konserwowania.

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się oferty wynajmu sprzętu budowlanego, takiego jak wciągniki, wciągarki, koparko-ładowarki, urządzenia pomiarowe (dynamometry i wagi), suwnice, betoniarki, giętarki, podesty, rusztowania, piaskarki i wiele innych.

Z wyboru takiego rozwiązania wynika bardzo wiele korzyści. Pierwsza jest oczywista – dużo mniejsze nakłady kapitałowe, płaci się zazwyczaj za każdy dzień wynajmu. Odpadają kwestie logistyczne związane ze zbyciem urządzenia, które zostało wykorzystane do zrealizowania konkretnego zadania i stało się niepotrzebne. Firma wynajmująca dostarcza zamówione maszyny na miejsce budowy i gwarantuje, że jest on gotowy do użycia. Nie trzeba się martwić o miejsce do przechowywania i jego ochronę, a także części zamienne, płyny eksploatacyjne itp. Wynajem sprzętu nie wymaga starania się o niezbędne licencje i pozwolenia.

Dodatkowo usługodawca zapewnia wsparcie i doradztwo techniczne, także w zakresie doboru parametrów urządzenia. Jeżeli chodzi o księgowość, do zaewidencjonowania pozostaje tylko jedna faktura – za wynajem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena