Marzeniem wielu osób jest to, żeby nauczyć się rysować. Jednak większość osób szybko porzuca to marzenie. Nawet ci, którzy podjęli już jakieś kroki i zaczęli uczyć się rysowania samemu, szybko się poddają, bo nie widzą wyraźnych efektów swojej pracy. Czy jest więc sposób na to, żeby nauczyć się rysować?

Data dodania: 2016-07-15

Wyświetleń: 1123

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Spełnij swoje marzenia, czyli kurs rysunku

Tak, jednym ze skuteczniejszych sposobów jest zapisanie się na kurs rysunku. Taki kurs pozwoli nam opanować wszystkie potrzebne podstawy oraz nauczy nas dobrych technik. Nim jednak zapiszemy się na tego typu szkolenie, warto zdjąć z głowy jedną z naszych mentalnych barier. Wiele osób zniechęca się do rysowania, bo tak naprawdę nie wierzy, że może się nauczyć ładnie rysować - to błąd. Rysowanie jest umiejętnością jak każdy inna i każdy może się jej nauczyć, wymaga to jedynie czasu i ciężkiej pracy, trzeba to sobie uświadomić.

Na początku swojej przygody z rysowaniem warto też określić, po co tak naprawdę chcemy nauczyć się rysować. Powodów może być wiele. Jedni chcą jedynie rysować hobbystyczne, dla własnej satysfakcji i dlatego, że chcą się rozwijać. Inni natomiast chcą nauczyć się rysować, bo jest to warunek konieczny by na przykład, dostać się na studia architektoniczne lub wykonywać określoną pracę. Ważne jest jednak to, żeby stwierdzić, czy naprawdę tego chcemy i czy chęć nauki wypływa z naszej wewnętrznej motywacji, czy jest to tylko motywacja zewnętrzna. W drugim wypadku motywowani jedynie np. chęcią wyższych zarobków w przyszłości możemy bardzo szybko się zniechęcić, a nauka może nam iść dużo wolniej, bo tak naprawdę rysowanie wcale nie musi okazać się naszą pasją.

Załóżmy jednak, że chęć szlifowania umiejętności rysunku wynika z naszych wewnętrznych potrzeb. W takim wypadku już przed samym kursem rysunku powinniśmy sami popróbować coś narysować. Nie potrzebujemy do tego, żadnego profesjonalnego sprzętu, wystarczy kartka papieru, ołówek i gumka. Uzbrojeni w te proste przybory, powinniśmy poszukać jakiegoś krótkiego poradnika w internecie lub książki na temat rysunku. Wiele osób poleca zaczęcie nauki od nauczenia się rysowania brył geometrycznych i zabawy z cieniem. Następnie możemy przejść do rysowania martwej przyrody lub człowieka. Wszystko zależy od tego, co bardziej nas interesuje i co chcielibyśmy rysować w przyszłości.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena