Zajęcia plastyczne przeznaczone są praktycznie dla każdej osoby, niezależnie od jej wieku i poziomu zaawansowania. Mogą pojawić się na nich osoby zupełnie początkujące, jak również te, które już wcześniej próbowały swoich sił w rysunku i malarstwie. Obecnie jedną z najbardziej popularnych form zajęć są kursy online. Sprawdź, co oferują i jak się odbywają, abyś mógł wynieść z zajęć jak najwięcej.

Data dodania: 2021-03-04

Wyświetleń: 657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zajęcia plastyczne online: co warto o nich wiedzieć, by skorzystać jak najlepiej?

Zanim zaczniesz kurs: czy rysunku można nauczyć się w każdym wieku?

Jeśli jesteś osobą dorosłą i chcesz rysować lub malować, ale wciąż zadajesz sobie pytanie, czy nie jest  trochę za późno, by stawiać pierwsze kroki, rozwiejemy twoje wątpliwości. Na naukę nigdy nie jest za późno! Dlatego do kursu możesz przystąpić w dowolnym wieku, o ile tylko masz odpowiednią motywację.

Rozwój pasji i umiejętności może bowiem następować na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich to samodzielne ćwiczenia, które sprawiają, że powoli nabierasz coraz więcej wprawy i sam zdobywasz wiedzę, ucząc się na swoich błędach. Często jest to jednak droga trudniejsza, która trwa odrobinę dłużej i wymaga większej motywacji. Samodzielnie możesz popełnić więcej błędów, a jeśli jesteś bardzo krytyczną osobą, mogą cię one zniechęcić do dalszych prób.

Druga droga to nauka pod okiem profesjonalisty, który pomoże ci szybciej zapoznać się z odpowiednimi technikami, zademonstruje pewne zasady rządzące rysunkiem i malarstwem, a także pomoże skorygować błędy. Dzięki obecności nauczyciela twoje postępy będą znacznie szybsze, co może dodatkowo zmotywować cię do wysiłku.

Jak prowadzony jest kurs online?

Kurs online to rozwiązanie idealne w czasie pandemii, a także dla każdego, kto mieszkając w sporej odległości od szkoły, chciałby zdecydować się na rozpoczęcie nauki. Zdalne zajęcia są wygodne, zapewniają absolutny komfort uczestnikom i często pozwalają im poczuć się jeszcze swobodniej, niż zajęcia w sali lekcyjnej.

Cały kurs, który oferuje Akademia Rysunku, odbywa się w czasie rzeczywistym i jest prowadzony na żywo, z wykorzystaniem kamer internetowych. Dzięki temu prowadzący ma możliwość udzielania porad i odpowiadania na pytania uczestników natychmiast. Posiada wgląd w ich prace, a oni sami mogą także spoglądać na dzieła kolegów, aby korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Wielkość grupy to maksymalnie osiem osób, dzięki czemu prowadzący może poświęcić każdemu optymalną ilość czasu.

Moduły zajęć

Kurs online podzielony jest na odpowiednie moduły zajęć, które uczą podstaw rysunku, zasad kompozycji i coraz bardziej zaawansowanych technik. Dzięki temu, że pomiędzy poszczególnymi modułami występuje wyraźny podział, każdy uczestnik może skorzystać zarówno z wybranych przez siebie lekcji, jak i z pełnego kursu, obejmującego wszystkie moduły.

Dzięki temu istnieje możliwość swobodnego ćwiczenia tylko tego, co na danym etapie jest najbardziej potrzebne. Z opcji tej na pewno chętnie skorzystają osoby, które pewne elementy mają już opanowane, a chciałyby się skoncentrować na szkoleniu wybranych, specyficznych umiejętności.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena