Dostępne obecnie oferty operatorów komórkowych w ogromniej większości wypadków dotyczą smartfonów. Tradycyjne do niedawna telefony z fizyczną klawiaturą to teraz głównie modele przeznaczone dla seniorów. Dzisiaj smartfona ma już niemal każdy, a niektórzy nawet więcej niż jedną sztukę...

Data dodania: 2016-06-10

Wyświetleń: 1067

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Mam smartfona i co dalej?

Nie chcemy jednak rozwodzić się w tym miejscu nad zaletami i wadami tych urządzeń, lecz raczej przyjrzeć się praktycznej stronie posiadania smartfona. To nie jest „zwykły” telefon, który bez ceregieli można było wepchnąć do kieszeni. Smartfon jest przede wszystkim sporo większy, a tym samym zajmuje więcej miejsca. Dla osób wiecznie grzebiących w torbie w poszukiwaniu komórki jest to rzecz jasna raczej zaletą.

Na rynku dostępne są przeróżne modele smartfonów z każdej półki cenowej, począwszy od tanich no-name'ów rodem z Azji po luksusowe telefony klasy premium. Zdecydowaną większość z nich łączy jedno – są po prostu sprzętami, które stosunkowo łatwo ulegają zabrudzeniu i zapyleniu. Nie wspominając już o tym, że jak zawsze w przypadku elektroniki, należy obawiać się zachlapania czy wręcz zalania. W wielu przypadkach obudowa smartfonów, szczególnie tych z wyższych segmentów, reklamowana jest jako wodoszczelna, ale w praktyce różnie to wygląda i do serwisów nieraz zgłaszają się klienci z zalaną płytą główną, ukrytą pod niby to odporną na zalanie obudową.

Oczywiście z powyższych rozważań należy wyłączyć smartfony do zadań specjalnych, o specjalnie wzmocnionej konstrukcji odpornej na wiele potencjalnie szkodliwych czynników. Jednak wzmocnienie obudowy zazwyczaj oznacza pogorszenie estetyki telefonu, co rzadko komu odpowiada.

Wróćmy zatem do właścicieli „zwykłych” smartfonów. W pudełku z nowo zakupionym sprzętem standardowo znajduje się rzecz jasna telefon, a także ładowarka, słuchawki, kabel USB, no i gwarancja oraz instrukcja obsługi. Po zapoznaniu się z urządzeniem i jego możliwościami przewidujący użytkownik powinien koniecznie zrobić jedną rzecz – kupić etui na telefon. Zadanie takiego futerału jest dość oczywiste – ma chronić smartfona przed uszkodzeniem. Ale nie można zapominać o tym, że niektóre obudowy, zwłaszcza ze szkła i metalu, mimo że efektowne, bardzo łatwo ulegają zarysowaniu. I temu właśnie zapobiega pokrowiec. Kosztuje on naprawdę niewiele, a może zapobiec kosztownej konieczności wymiany obudowy urządzenia.

Oczywiste jest to, że etui musi być idealnie dobrane do konkretnego modelu, ponieważ różnią się one między sobą nie tylko rozmiarami, ale także umiejscowieniem przycisków funkcyjnych i aparatu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena