Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez smartphonów. Urządzenia te od kilku lat dominują rynki oraz sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze. W artykule zastanowimy się, jaki smartphone najlepiej wybrać dla siebie.

Data dodania: 2017-01-26

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Taki duży, a może taki mały?

Na rynku dostępne jest mnóstwo smartphonów, które każdy z nas może dobrać do swoich potrzeb. Jednym z ważnych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę, wybierając smartphona, jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Wpływa on przede wszystkim na wielkość wyświetlacza, która z kolei wpływa na wygodę używania telefony.

Smartphony z ekranami do 4,7 cala

Urządzenia, których ekran nie przekracza 4,7 cala, możemy uznać za małe. Ich zasadniczą zaletą jest mała waga oraz wygoda w trzymaniu ich w ręce. Bez problemu możemy obsługiwać je jedną ręką, gdyż prawdopodobnie wystarczy nam jeden kciuk, żeby dotknąć dowolnego punktu na ekranie. Jest to więc smartphon, dla każdego, kto ceni sobie możliwość obsługi tego typu urządzeń jedną ręką. Wadą tego typu smartphonów, jest zazwyczaj niska czytelność ekranu, co może przeszkadzać szczególnie osobom starszym oraz tym, które mają problemy ze wzrokiem. Na tego typu smartphonach trudno również precyzyjnie trafić w wybrane punkty na ekranie. Warto również zainwestować w etui na te urządzenia, ponieważ lubią one wyślizgiwać się z ręki. Przykładem tego typu smartphonu może być Sony Xperia Z3 Compact lub iPhone SE.

Smartphony w standardowym rozmiarze

Można za nie uznać te urządzenia, których wielkość wyświetlacza zawiera się pomiędzy 4,7 a 5,7 cala. Jest ich najwięcej na rynku i są najczęściej używane. Są kompromisem pomiędzy małymi a dużymi smartphonami. Najlepiej wybrać smartphone tego typu, jeżeli nie możemy zdecydować się na to, czy wolimy mały, czy duży rozmiar. Możemy na nich wygodnie oglądać filmy oraz przeglądać internet. Przykładem może być Samsung Galaxy S6.

Duże smartphony dla najbardziej wymagających

Na koniec musimy wspomnieć również o dużych smartphonach. Często są one określane również mianem phabletów, czyli hybrydy smartphona z tabletem. Tego typu urządzenia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą wygodnie korzystać ze wszelkiej formy rozrywki na smartphonie. Należy jednak pamiętać, że wraz z wielkością rośnie również waga oraz konieczność trzymania smartphona obiema rękoma. Jeżeli jednak zależy nam na graniu oraz oglądaniu filmów, jest to doskonały wybór. Przykładem może być Microsoft Lumia 640 XL.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena