Podczas spaceru po mieście w okresie od wiosny do jesieni, trudno nie natknąć się na chociaż jeden budynek poddawany remontowi elewacji. Nieodłącznym elementem są tutaj rozpięte aluminiowe rusztowania, koniecznie opatrzone stosownymi oznaczeniami o zachowaniu bezpieczeństwa.

Data dodania: 2016-05-24

Wyświetleń: 916

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wynajem rusztowań aluminiowych

Faktycznie, trudno sobie wyobrazić prace tego typu bez użycia rusztowań i podestów. Niemożliwe jest zastosowanie drabin – nie gwarantują one ani pełnej swobody ruchu, ani całkowitego bezpieczeństwa. Ponadto należy pamiętać, że drabiny są dopuszczone do użytku tylko w przypadku, gdy nie ma możliwości zastosowania innego rozwiązania i do wykonania pracy w określonym, krótkim czasie.

Większość firm budowlanych ma rusztowania na wyposażeniu, jednak czasami jakieś zlecenie wymaga nieszablonowego podejścia i zastosowania sprzętu innego typu. Trudno wtedy inwestować w nowe rusztowania aluminiowe, zwłaszcza w sytuacji, gdy zlecenie jest jednostkowe. Idealnym rozwiązaniem jest w takim wypadku wynajem rusztowań i ewentualnie podestów. To także dobra opcja dla firm budowlanych dopiero rozpoczynających działalność i niemogących sobie pozwolić na znaczne nakłady finansowe, a także dla osób indywidualnych.

Jak to wygląda w praktyce? Jeżeli nie ma pewności, jaki rodzaj rusztowań będzie najodpowiedniejszy, pomocą służy pracownik firmy oferującej wynajem. Następnie ustalana jest cena za usługę – może obejmować samą dzierżawę lub wynajem wraz z usługą transportu oraz montażu i demontażu. Należność naliczana jest za jeden dzień od jednej sztuki lub od jednego metra bieżącego. Przed zawarciem umowy warto sprawdzić, czy sprzęt posiada potrzebne certyfikaty, czy nie jest zużyty, lecz w pełni sprawny.

Najczęściej wypożyczane są:

  • rusztowania przejezdne – są bardzo lekkie i mobilne, można je przemieszczać nawet po złożeniu, montaż i transport są bardzo łatwe, cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki pogodowe, ich wysokość robocza nie przekracza 14 metrów
  • rusztowania elewacyjne – ich konstrukcja opiera się na aluminiowych rurach, do których przytwierdza się poziome podesty (drewniane lub także z aluminium), mogą być wolnostojące lub przyścienne
  • rusztowania warszawskie – ich elementy łączone są przegubowo, co pozwala uniknąć błędów związanych ze złym dokręceniem lub przeciążeniem śrub, rusztowania te mają prostą modułową konstrukcję i można je bardzo szybko złożyć.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena