Jedna kobieta w projekcie Miłośc to monodram - komedia muzyczna wg scenariusza Elżbiety Walczak aktorki i finalistki konkursu "Debiut Literacki Roku 2015" Ela jest autorką ksiązki Enamorada i czterech ebooków

Data dodania: 2016-03-15

Wyświetleń: 1234

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

LITERATURA - KOMEDIA - DRAMAT

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Elżbieta Walczak monodram Jedna kobieta w projekcie Miłość

Monodram „Jedna kobieta w projekcie Miłość”

Buena jest świetną showmenką, prowadzącą swój program telewizyjny. Używa wszelkich możliwych metod, żeby przyciągnąć przed telewizory publiczność: tańczy, śpiewa, recytuje wiersze, gra na djembe i potrafi być sprawnym terapeutą, prowadząc na wizji „regresing” -powrót do dzieciństwa. Ta terapia ma na celu pokazanie publiczności, w jaki sposób rodzice wpłynęli  na jej nieudane małżeństwo z Bienem. Odcinek  programu „Czym jest Miłość” Buena prowadzi na Majorce. W trakcie długiej przerwy reklamowej i przed wejściem na wizję, dziennikarka odpoczywa na plaży razem ze swoim mężem, który nie jest zainteresowany jej wiecznymi pretensjami i skupianiem się na lansowaniu w mediach. Dlatego jej monolog jest wyłącznie wewnętrzny. Buena  próbuje ratować swoje małżeństwo, zanim skończą się reklamy.  Czy jej się uda?

Dowcipnie podany tekst napisany przez Elę Walczak, aktorkę i finalistkę konkursu Debiut Literacki Roku 2015  oraz piękne hiszpańskie piosenki, tworzą niezapomniany klimat.

Kim jest Ela Walczak

Kim jestem i skąd się wzięłam:) Od zawsze aktorką z dobrym głosem!

W 89 roku ukończyłam Studio Wokalno Teatralne w Łodzi. To był czas, w którym wygrywałam wszystkie możliwe konkursy : recytatorskie, Debiuty 87 rok – zauważył mnie prof Bardini / cudowny mentor i nauczyciel / , Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję , na których dwa albo trzy razy byłam wyróżniona. Było tego naprawdę sporo. Śpiewałam w Dubaju, W Gruzji, na Lazurowym Wybrzeżu, w Rosji.

I niestety grałam w spektaklach i kabaretach. Dlaczego niestety?Bo to były czasy, w których byłam jedyną trzeźwą aktorką na scenie. Po kilku latach bagno mentalne tego środowiska zmęczyło mnie w taki sposób, że postanowiłam zrezygnować z tego zawodu, na prawie dziesięć lat.

Zaczęłam przygodę z radiem. Ale moje marzenia nigdy mnie opuściły. Zawsze kochałam ten zawód i chciałam wrócić inaczej. Nie wiedziałam jak.

Wyjechałam do Hiszpanii i  przewartościowałam swoje życie. Mieszkałam tam prawie pięć lat. W Hiszpanii zobaczyłam, kim jestem naprawdę. Zaakceptowałam swoją odwagę. Uczyłam się pisać scenariusze, chodziłam na koncerty hiszpańskich wykonawców, podglądałam teatry. Nie umiałam bez tego istnieć. Po jakimś czasie zaczęłam współpracować z jednym z hoteli na Costa Brava i reżyserowałam eventy, które wykonywali polscy animatorzy kultury. Nie były to trudne wyzwania ale przekonałam się, jak bardzo ludzie kochają dobrą rozrywkę. Cudowne doświadczenia.

Szykowałam się , żeby zostać na stałe w Hiszpanii. Chciałam grać w teatrze hiszpańskim Ale wydarzenia potoczyły się w taki sposób, że musiałam wrócić do Polski.

Bardzo szybko zaczęłam działać tutaj.Tworzyłam zespół The Enamorada, napisałam scenariusz spektaklu teatralnego Enamorada i w tym samym czasie napisałam scenariusz sitcomu, który wysłałam do TVN. Po godzinie otrzymałam telefon z pytaniem : Kto jeszcze dostał ten scenariusz , bo jest bardzo dobry. To przekonało mnie, że to co robię podoba się. Zrealizowano inny sitcom, ale to nie miało większego znaczenia. Byłam pewna, ze idę dobrą drogą. Bardzo szybko napisałam książkę “Enamorada” i w tym samym czasie pisałam drugą “Karmiczny dług” która przeszła do finału konkursu Debiut Literacki Roku. Dlatego stworzyłam kolejne : monodram ” Jedna kobieta w projekcie Miłość” i swój program autorski “Lifting”, w którym będą piosenki z moimi tekstami i muzyką.

Żeby mówić o tym, co dalej muszę zrealizować przynajmniej część z tego o czym marzę i o czym mówię:))

Cieszę się, że mogłam podzielić się z Wami sobą

Pozdrawiam

Ela

Licencja: Creative Commons
0 Ocena