Sylwester, studniówka, karnawał, randka, wesele – jest wiele wydarzeń, na których chcemy wyglądać pięknie. Jak szybko schudnąć, żeby pokazać się w wymarzonej kreacji? Oto krótki poradnik, jak tego dokonać.

Data dodania: 2016-02-26

Wyświetleń: 857

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Możesz skutecznie wysmuklić odrobinę brzucha, stosując się do odpowiednich zasad. W krótkim czasie np. w 2 tygodnie można zrzucić nawet do 5 kilogramów. Najważniejsza jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Dzięki wzmożonym działaniom możemy uzyskać niesamowity efekt i spalić dużo kalorii. W pierwszej fazie odchudzania tracimy wodę, a z nią także substancje trujące. Dzięki temu po tych kilku tygodniach będziemy się czuć lżej. Oczyszczony organizm będzie pracować wydajniej.

 

Pierwszą zasadą dnia powinno stać się dla ciebie picie dwóch szklanek wody po wstaniu. Picie wody na czczo pobudza układ pokarmowy. Dzięki temu pozbędziesz się resztek pokarmu z jelit i uzupełnisz poziom płynów w organizmie. Powinna być to woda letnia – lepiej wejdzie w struktury komórek, jeśli będzie miała zbliżoną do nich temperaturę. Następne porcje wody warto przyjmować pzed i po posiłku. Dzięki temu będziesz jeść mniej i szybciej poczujesz sytość. Przed jedzeniem warto wypić wodę z dodatkiem soku z cytryny, bowiem kwas cytrynowy pobudzi przemianę materii i przyśpieszy rozkład substancji w żołądku.

 

Dieta przed imprezą nie powinna być restrykcyjna. Powinniśmy dostarczać organizmowi zdrowe produkty, ale broń boże nie głodzić się. Bowiem głodzenie spowoduje, że przy najmniejszej zmianie żywieniowej lub skoku kalorii w górę – nastąpi efekt jojo. Wrócimy do swojej wagi sprzed procesu.

 

W diecie warto postawić na dużą ilość płynów – niesłodzone soki owocowe i warzywne, smoothie, herbata zielona i czerwona, która również pobudza trawienie. Oprócz tego zaprzyjaźnij się z zupami, kremami z warzyw i lekkimi sałatkami. Nawet jeśli po drodze zdarzą się pewne okazje do zabawy np. seanse filmowe, inne imprezy, oglądanie meczu - lepiej postaw na niskokaloryczne przekąski.

 

Kluczowe jest także połączenie odchudzania z ćwiczeniami – najlepiej ćwiczyć codziennie minimum 45 minut. Aby uzyskać pożądany efekt należy przeplatać ćwiczenia kardio z ćwiczeniami siłowymi. Jeśli jesteś początkującym sportowcem, postaw na trening kardio 3-4 razy w tygodniu i jeden dzień treningu siłowego np. siłowania – ćwiczenie z przyrządami o różnym oddziaływaniu, biegi interwałowe, ćwiczenia fitness. Ćwiczenia kardio charakteryzują się brakiem zmienności tempa - tętno pozostaje na jednym poziomie. Do takich ćwiczeń należy jazda na rowerze, pływanie, jogging. Połączenie diety z wysiłkiem fizycznym sprawi, że będziemy widzieć rezultaty już po kilkunastu dniach. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena