Tak jak jedzenie odżywia nasze ciała od wewnątrz, tak samo kosmetyki poprawiają jego kondycje na zewnątrz. Można iść do sklepu po to by kupić drogi krem, jednak zdecydowanie łatwiej i korzystniej będzie zrobić go samemu z dostępnych składników. Jak tego dokonać? Oto rozwiązanie!
W poszukiwaniu idealnych domowych kosmetyków warto przeszperać nie jedno stoisko w aptece oraz bazar. Tworząc swoją recepturę unikamy chemii i oszczędzamy swoje pieniądze.
Możemy sami zrobić balsam i krem do ciała. Do nawilżenia skóry możemy użyć oleju kokosowego bądź oliwy z oliwek. masło shea z dodatkiem olejku argonowego stworzy lekki krem, który zregeneruje wysuszoną skórę.
Olej kokosowy może nam także posłużyć, jako maska do włosów oraz produkt do demakijażu. Naturalnie odżywi skórę i włosy. Tonizowania skóry można użyć octu jabłkowego lub wyciągu z ogórka. Dzięki takim zabiegom możemy nadać skórze miękkość i zredukować problemy skórne takie jak wypryski i zaczerwienienia. Zapobiegniemy także błyszczeniu. Olej kokosowy sprawdzi się także, jako pasta do zębów – wystarczy dodać odrobinę sody. Ma on bowiem działanie antygrzybiczne i bakteriobójcze.
Zmęczone oczy i tłustą cerę zwalczymy za pomocą zielonej herbaty Okład przygotowany z odsączonych torebek ukoi zmęczenie twarzy.
Potrzebny jest peeling? Nic trudnego! Można zrobić naturalny. Wystarczy odrobina cukru trzcinowego albo soli oraz ulubiony olejek eteryczny.
Włosy także mogą być myte w naturalny sposób. Wystarczy zakupić indyjskie orzechy. Po zmiksowaniu zalewamy je gorącą wodą i wcieramy po wystudzeniu w skórę głowy. Taki szampon jest niezwykle delikatny, nie uczula, a dodatkowo zwalcza pasożyty. Można też stosować go do prania oraz peelingowania ciała.
Domowe kosmetyki są najczęściej dużo tańsze niż te sklepowe. Warto pamiętać o odpowiednim ich przechowywaniu. Wiele z nich powinno mieć swoje miejsce w lodówce. Wówczas na dłużej zachowają świeżość.
Warto poświęcić w domu miejsce i odrobinę czasu w swoim rozpędzonym życiu, aby hodować takie zioła samemu w domu na parapecie. Ładnie wyglądają i jest z nich pożytek. Ale najważniejsze to fakt, że przy ich przetwarzaniu, znacie ich pochodzenie.