Ilość osób bezrobotnych w Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 roku wynosiła średnio 12%, czyli jest to 1 milion, 918 tysięcy. Liczba ta z roku na rok jest coraz mniejsza, co powinno nas cieszyć, mimo iż i tak wypadamy źle w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej.

Data dodania: 2016-01-15

Wyświetleń: 852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Niewątpliwie sporo z tych osób, w rzeczywistości nie jest zainteresowana podjęciem pracy. Mimo iż, Powiatowe Urzędy Pracy składają takim osobom najróżniejsze oferty, Ci nawet nie są nimi zainteresowane. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż wiele firm zatrudnia pracowników bez umowy o pracę, czyli na czarno. Jeśli wynagrodzenie satysfakcjonuje pracownika, ten nawet nie stara podjąć pracy w innym miejscu, tym bardziej, że jest ubezpieczany w PUP.

 

Co jednak w sytuacji, gdy osoba dąży do podjęcia pracy, jednak brakuje odpowiednich ofert adekwatnych do kwalifikacji bezrobotnego?

 

Niewątpliwie nie jest to łatwa sytuacja, gdyż zasiłki otrzymywane w naszym kraju są minimalne, umożliwiają życie na bardzo niskim poziome, w którym ledwo wystarcza na jedzenie. Jedną z opcji w takiej sytuacji jest praca przez Internet. Wiele bezrobotnych osób próbuje dorabiać sobie nawet niewielkie kwoty pracą przez Internet. Praca w domu z użyciem Internetu to wiele zalet, głównie dlatego, iż pracujemy kiedy mamy wolny czas, kiedy mamy na to ochotę. Nie mamy wyznaczonych godzin pracy, ani nikt nas nie zmusza by w tym i tym terminie zrobić takie lub inne zadanie.

 

Co możemy w takim razie robić w sieci internetowej?

  • Copyrighter - jest to usługa pisania tekstów na zamówienie. Mogą być to teksty bardzo dobrej jakości, tematyczne, które nadają się na publikacje w znanych portalach czy blogach, mogą być to również teksty o niższej jakości, które używane są w celach pozycjonerskich. Właśnie teksty o niższej jakości w ostatnich latach cieszą się olbrzymią popularnością. Cena 1 tysiąca znaków tekstu o słabej jakości waha się od 2 do 4 złotych.
  • Rejestracja na różnych portalach, na których w zamian za klikanie w reklamy otrzymujemy pieniążki. Istnieją również programy partnerskie w których za klikanie otrzymujemy nagrody w postaci przedmiotów.
  • Pomoc w pisaniu prac domowych i wypracowań, udzielanie korepetycji.
  • Redagowanie innych stron poprzez panel administracyjny CMS.
  • Prowadzenie profili społecznościowych typu Facebook czy Google Plus.
  • Tworzenie grafik i stron internetowych.
  • Osoby posiadające aparat mogą publikować odpłatnie najróżniejsze fotografie dobrej jakości.

Metod zarabiania przez Internet jest o wiele więcej, wystarczy tylko trochę chęci by znaleźć coś dla siebie i mieć możliwość zarobić dodatkową gotówkę.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena