Praca w domu różni się od pracy na etacie w miejscu oraz godzinach pracy określonych przez pracodawcę. Korzyści płynące z pracy w domu dotyczą nie tylko tych związanych z dodatkowym źródłem dochodu, ale zmienia się zasadniczo styl życia.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1920

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bez względu na to, czy już pracujesz w domu, czy masz zamiar pracować w domu lub zmuszają cię do tego okoliczności życiowe, weź pod uwagę poniżej wymienione korzyści decydując się na wybór właściwej dla ciebie możliwości, czy to będzie kolejna praca na etacie czy praca w domu.   

Korzyści finansowe to najczęstszy motywator związany z podejmowanymi decyzjami dotyczącymi pracy. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję miej na uwadze to, że jest coraz więcej osób, które świadomie rezygnują z wyższych zarobków na rzecz większej ilości czasu wolnego i zmiany stylu życia. Coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, że praca dla naszego pracodawcy w nadmiernych nadgodzinach odbywa się kosztem naszego własnego rozwoju i pogarszających się stosunków rodzinnych. Ponieważ coraz mniej jest firm, które płacą za nadgodziny, po przeliczeniu całkowitych przepracowanych godzin vs. otrzymana pensja, często okazuje się, że rzeczywista stawka godzinowa za jaką pracujemy, jest dużo niższa niż nam się wydawało.

Praca w domu niesie ze sobą duże poczucie wolności, które jest nieprzeliczalne na pieniądze. Sam decydujesz w jakich godzinach pracujesz, ile i jaką pracę przyjmujesz, za jaką stawkę i jakiej ilości. W praktyce oznacza to, że jeśli masz piękny dzień, to możesz w południe wybrać się na długi spacer z psem i korzystać z uroków tego wyjątkowego dnia, a do pracy zabrać się po południu, wieczorem lub wczesnym rankiem. Możesz zaczynać wcześniej i kończyć wcześniej, a swoje sprawy załatwiać w godzinach jakie są dogodne dla ciebie lub dla sprawy, a nie dla twojego pracodawcy. To wszystko daje poczucie niezależności, którego nic nie zastąpi. Stajesz się panem swojego czasu i jedynym szefem jakiego oglądasz to ten, którego co rano oglądasz w lustrze.

Praca w domu niesie za sobą mniejszą ilość stresu. Nie oznacza to całkowitej eliminacji stresu, bo tego zrobić się nie da, ale jest dużo sytuacji stresogennych w pracy na etacie, jakie nie występują gdy pracujesz w domu. Poza tym praca nad tym co lubisz i co sprawia ci przyjemność, praca na własny rachunek uwalnia dodatkowe pokłady energii i entuzjazmu, których nigdy nie uruchomisz pracując dla kogoś. Czas dotychczas przeznaczany na dojazd do pracy możesz przeznaczyć na pracę lub rozwijanie zainteresowań – w rzeczywistości oznacza to co najmniej 2 dodatkowe godziny dziennie jakie zyskujesz każdego dnia roboczego. To jest 40 dodatkowych godzin miesięcznie!

Pamiętaj, że podejmując decyzję o pracy w domu, robisz to, aby budować swoją własną  finansową niezależność. Więcej na ten temat po kliknięciu link poniżej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena