Japońska kuchnia uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Dominują w niej warzywa, świeże ryby i owoce morza, owoce i to dzięki niej Japończycy cieszą się bardzo dobrym zdrowiem, a wręcz długowiecznością. Jakie są główne wyznaczniki japońskiej kuchni? Oto podpowiedź!

Data dodania: 2016-01-15

Wyświetleń: 940

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszystko co musisz wiedzieć o japońskiej kuchni!

Kuchnia japońska to zupełnie inny świat niż ten, który jest nam znany. Japończycy rzadko jedzą mięso. Najbardziej ceni się wołowinę japońską. Przepisy opierają się w dużej mierze na ryżu. Ważnym aspektem są również tradycyjne azjatyckie dodatki - tofu, glony i japońskie, sos sojowy.

Wśród potraw na uwagę zasługuje miso, czyli sfermentowana pasta z soi i słodu ryżowego, pszenicznego lub jęczmiennego, z której robi się także sosy i zupy. Istotnym wyznacznikiem japońskiego stylu jest prostota oraz najwyższa, jakość. Japończycy smażą zazwyczaj na oleju sezamowym, który ma bardzo wyrazisty smak.

Nie można zapomnieć o przepysznym daniu, które zachwyca każdego podróżnika, który zawita do kraju kwitnącej wiśni – ramen. Jest to rodzaj gorącej zupy na bazie bulionu z wieloma dodatkami. Dodaje się do niej wołowinę, ryby, makaron, ryż, surowe jajko, sos sojowy oraz wiele innych składników. Istnieje kilkaset przepisów na ramen – są przekazywane z pokolenia na pokolenie.Ramen jest bardzo gorący, dlatego niech niezdziwi Was widok japończyków siorbiących gorący płyn podczas jedzenia.  

Najpopularniejszym japońskim wynalazkiem, który znany jest niemal na całym świecie jest sushi. To nie tylko pyszna przekąska, ale i potrawa, która urosła do rangi sztuki. Warto też wspomnieć o pysznej zielonej herbacie, która również zyskała sobie miłośników w wielu krajach świata.

Japonia zasłyneła również ze swojego narodowego napoju sake czyli napoju alkoholowego produkowanego na bazie ryżu. W Europie znane jest jako wino ryżowe. Ma bardzo specyficzny smak i każdy, kto ma okazję być w japońskiej restauracji powinien go spróbować.

To tylko kilka podstawowych informacji. Aby poznać japońską kuchnie trzeba pojechać do tego kraju i zatracić się w nim. W Polsce niestety nie ma dostępu do wielu produktów, z tamtego rejonu świata. Można się jednak pocieszyć wycieczką na pyszny ramen lub sushi, bowiem tego typu restauracje są od niedawna w każdym dużym mieście. Możemy w nich spróbować zarówno sushi, jak i ramenu oraz kilku innych dań. Idąc do takiego miejsca możemy się spodziewać, że to co dostaniemy na talerzu będzie jedzeniem najwyższej jakości. 

 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena