Długoterminowy wynajem pojazdu to świetne rozwiązanie, ale decydując się na niego nie można postępować zbyt pochopnie. Dlatego zanim podpiszemy umowę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Te najważniejsze poruszam w tym artykule.

Data dodania: 2015-10-29

Wyświetleń: 955

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wynajem długoterminowy pojazdu w wypożyczalni aut – na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się zorientować czy firma, z którą zamierzamy współpracować jest godna zaufania. Oprócz tego trzeba dowiedzieć się jak długo działa na rynku oraz kto jest jej właścicielem. Zebranie informacji na temat udziałowców to dość ważna sprawa, ponieważ pozwoli Ci nabrać przekonania co do wiarygodności firmy. Oczywiście nie zapomnij dowiedzieć się, czy przedsiębiorstwo działa legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem, a więc zostało zarejestrowane. Dobrym pomysłem jest także zebranie informacji na temat kapitału, którym dysponuje wypożyczalnia aut oraz sprawdzenie, czy nie widnieje ona w Krajowym Rejestrze Długów.

Kolejną istotną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę to krążące o firmie opinie, zwłaszcza te pojawiające się w przestrzeni internetowej. Zadowoleni klienci to najlepsza reklama i potwierdzenie wysokiego standardu obsługi. O wrażenia na temat firmy możesz popytać również wśród rodziny i znajomych. Na korzyść przedsiębiorstwa działa również przynależność do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. A zatem, jeśli zależy Ci na potwierdzeniu wiarygodności wypożyczalni aut, to postaraj się ustalić czy do niego należy. Poza tym zorientuj się, jak wygląda całościowy koszt skorzystania z usługi. Musisz wiedzieć, że nie może on przewyższać kosztów leasingu, a ty płacisz jedynie za możliwość użytkowania samochodu, a nie za sam pojazd. 

Przy długoterminowym wynajmie pojazdu trzeba również ustalić czy obowiązuje nas kilometrówka (maksymalna ilość kilometrów, jaką można przejechać samochodem danego dnia) i ile ona wynosi. Większość firm stosuje ją, żeby ustrzec się przed nadmiernym zużyciem pojazdu, niemniej jednak można znaleźć i takie, które z niej rezygnują. Dodatkowo przed złożeniem podpisu na umowie sprawdź, czy samochód, z którego będziesz korzystał został objęty wszystkimi koniecznymi ubezpieczeniami oraz czy za jego serwisowanie, przeglądy techniczne, ewentualne naprawy itp. odpowiadasz Ty czy też firma, która Ci go udostępnia. Z reguły wszystkie te czynności leżą po stronie wypożyczalni aut, ale nie zaszkodzi zyskać pewność. Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to elastyczność umowy oraz dostępność wprowadzana do niej modyfikacji. Niestety bywa z tym różnie, więc lepiej nie pozostawiać niedomówień, tylko wszystko szczegółowo spisać na papierze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena