Kiedy nasz samochód nie jest w stanie dalej uczestniczyć w ruchu drogowym, jesteśmy zmuszeni wezwać pomoc drogową. Często wielu kierowców boi się skorzystać z jej pomocy z obawy o duże koszty tej usługi. Czy jest to zasadne?

Data dodania: 2020-11-18

Wyświetleń: 153

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zgodnie z obowiązującym prawem towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobligowane do zwrócenia nam kosztów związanych z holowaniem pojazdu. Mamy jednak wyjątki od tej reguły. W przypadku jeśli na przykład auto holujemy do warsztatu rozsądnie oddalonego od miejsca zdarzenia, ubezpieczyciel nie będzie miał zastrzeżeń. Jednak jeśli poniesie nas wyobraźnia i będziemy holować pojazd z Gdańska do Kielc to prawdopodobnie firma ubezpieczeniowa będzie miała obiekcje do zwrotu kosztów za tą usługę.

W praktyce wygląda to tak, że to kierowca jest odpowiedzialny za wybór pomocy drogowej, mając tym samym na uwadze zminimalizowanie przy tym kosztów.

Ważne jest, aby nie popadać w skrajność ale zachować zdrowy rozsądek.

Najważniejsze, abyś zapamiętał po pierwsze, że holowanie to nic innego jak jeden z etapów likwidacji szkody a tym samym przysługuje Ci prawo zwrotu kosztów z tego tytułu z polisy OC, po drugie jeśli twój samochód brał udział w wypadku, kolizji nawet do 3 lat wstecz i nie wiedziałeś, że przysługuje Ci zwrot kosztów za holowanie pojazdu, bądź ubezpieczyciel odmówił zwrotu kosztów , masz prawo nadal się o nie ubiegać.

 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena