Jesień to czas kiedy niechętnie wychodzimy z domu. Za oknem szybko robi się ciemno, dlatego po powrocie z pracy najchętniej włączamy telewizor, komputer lub, otulając się ciepłym kocem, zagłębiamy się w lekturę ulubionej książki. Jak walczyć z jesienną chandrą? Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie i jak można spędzić jesienny weekend w Warszawie. Oto nasze trzy propozycje!

Data dodania: 2015-10-26

Wyświetleń: 845

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Weekend w Warszawie - gdzie warto się wybrać?

Kulturalnie, czyli kino czy teatr?


Kino lub teatr to miejsca, które odwiedzamy coraz rzadziej. Szczególnie to pierwsze, ponieważ większość filmów można bez problemu obejrzeć online, w internecie. Jednak nie o to w tym chodzi! Wyjście do kina czy teatru to nie tylko wspieranie kultury czy możliwość zobaczenia ulubionych aktorów na dużym ekranie lub na „wyciągnięcie ręki”, ale także dobra okazja do spotkania się ze znajomymi, z którymi na co dzień mamy ograniczony kontakt. Ponadto, warto wybierać mniejsze, studyjne kina, gdzie filmy są ambitniejsze, a ceny biletów nie są zbyt wygórowane! Większość takich kin oferuje tańsze bilety w wybrany dzień tygodnia. Jeśli wolisz wyjść do teatru i obejrzeć „sztukę na żywo”, warto próbować zdobyć wejściówki, które sprzedawane są po niższej, tuż przed rozpoczęciem spektaklu. Może się zdarzyć tak, że nie będzie już wolnych miejsc, ale nie warto się zniechęcać! W końcu kino lub teatr to dobre miejsce na spędzenie jesiennego wieczoru.


Wydostań się z pokoju, czyli zagraj w escape room!


Kolejną propozycją na weekendowy wypad jest odwiedzenie escape roomu. To miejsce przygotowane z myślą o wszystkich, którzy lubią odrobinę adrenaliny i kreatywne spędzenie czasu wolnego. Do zabawy w pokój zagadek potrzebna będzie grupa znajomych, najlepiej od 4 do 6 osób. Ważne, aby grupa potrafiła ze sobą współpracować! Zadaniem jest rozwiązanie szeregu logicznie powiązanych ze sobą zagadek, które doprowadzą do odgadnięcia szyfru. To pozwoli wydostać się z zamkniętego pokoju. – Zabawa w escape room to dobra alternatywna na spędzenie wolnego weekendu. Co prawda jedna gra trwa do 45 minut, ale dysponujemy kilkoma pokojami do wyboru. Goście często do nas wracają, chcąc sprawdzić się w innym pomieszczeniu. Każdy klasyfikowany jest pod względem trudności. Warto zacząć od najłatwiejszego i podnosić sobie poprzeczkę. To nie tylko motywuje, ale także sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci na nowe doświadczenia – mówi Fryderyk Gajewski z firmy Captivity.pl, która organizuje escape room w Warszawie.


Aktywnie - basen czy siłownia?


Było kulturalnie, było kreatywnie – czas na aktywne spędzanie weekendu! Krótkie wyjazdy poza miasto sprawdzają się w ciepłe, słoneczne, wiosenne czy letnie dni. Jesienią i zimą polecamy wybrać się na basen lub kupić karnet na siłownię. Dzięki temu minie jesienna chandra, endorfiny same będą się wydzielać, a przez to nie będziemy senni i poprawi się nasza kondycja! Jest to idealny sposób dla tych, którzy już teraz zaczynają myśleć o przyszłorocznych wakacjach lub o nowej sylwestrowej kreacji.

Licencja: Creative Commons