Wraz z rozwojem firmy, rosną jej potrzeby. Zwiększa się liczba pracowników, zamówień i zadań do wykonania, co wymusza na pracodawcy ulepszenie dotychczasowych rozwiązań, także tych informatycznych. Zamiast inwestować w kolejne systemy operacyjne, lepiej zdecydować się na odważny krok i wdrożyć oprogramowanie klasy ERP.

Data dodania: 2015-07-15

Wyświetleń: 1435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy jest system ERP jest odpowiedni dla mojej firmy?

Wielu przedsiębiorców długo zwleka z podjęciem decyzji o zakupie systemu ERP. Przyczyną jest zazwyczaj brak pewności, czy inwestycja się opłaci oraz niewystarczające przekonanie, czy firma potrzebuje takiego rozwiązania. Korzyści z wdrożenia systemu ERP widać natomiast zarówno u przedsiębiorców z branży handlowej, produkcyjnej, usługowej oraz wielu innych.

Zawsze aktualne dane

Oprogramowanie klasy ERP składa się z modułów oraz wspólnej bazy danych, dzięki czemu pracodawca ma pewność, że każdy z pracowników korzysta z tych samych informacji. Zmiany wprowadzane do systemu są automatycznie zapisywane, dzięki czemu zarówno szef, jak i podwładni mogą mieć pewność, że przygotowując sprawozdania i raporty, posługują się wyłącznie bieżącymi informacjami. Możliwość obserwacji historii zmian daje także sposobność do lepszej analizy wykonywanych zadań. 

Pomoc dla pracowników

Optymalizacja zasobów i czynności wykonywanych w firmie jest jedną z największych zalet, wynikających z wdrożenia systemu ERP. Każdy pracownik ma jasno określone wytyczne, co robić i w jakiej kolejności. Komputer nadzoruje prawidłowość wykonania poszczególnych zadań oraz pilnuje, aby żaden z elementów procesu nie został pominięty. Dzięki temu praca przebiegająca etapami, wykonywana jest sprawnie, a nowi pracownicy nie mają kłopotu z przyswojeniem obowiązków. Jak widać zyskują obie strony.

Lepsza komunikacja

Wykorzystanie zintegrowanego rozwiązania informatycznego, umożliwia połączenie informacji pochodzących z działu produkcji, sprzedaży, marketingu, zaopatrzenia, księgowości i kadr w jeden spójny system. Oprogramowanie ERP składa się z modułów z różnych obszarów, które działają niezależnie od siebie, ale ściśle ze sobą współpracują, dzięki czemu wprowadzane dane nie zostają powielone, a pracownicy nie muszą wykonywać wielokrotnie tych samych czynności. Magazyn, dział zaopatrzenia i produkcji, choć rozproszone, mogą się ze sobą bez problemu komunikować. 

Podsumowując

Wdrożenie systemu erp w firmie to: szybka komunikacja, wygodniejsze zarządzanie oraz integracja wszystkich działów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena