To bardzo ważna zasada. W inwestycjach nigdy nie ma gwarancji zysku i nie istnieje coś takiego, jak brak ryzyka. Można jednak minimalizować je na wiele sposobów. Jednym z nich jest zabezpieczenie swoich transakcji. Rodzaje i sposoby asekuracji będą różne na każdym rynku. Idea jednak jest ta sama - zabezpieczaj się, jak tylko możesz.
Jeśli kupujesz nieruchomość w celach inwestycyjnych , ubezpiecz ją od kradzieży, zniszczeń i innych zdarzeń losowych. Jeśli inwestujesz na giełdzie - zawsze ustawiaj zlecenie STOP LOSS, by minimalizować straty w momencie, kiedy rynek nie potwierdzi Twoich przewidywań. Jest wiele metod i sposobów, w zależności od segmentu rynku, w jakim się poruszasz.
Profesjonalny i skuteczny inwestor chroni swój kapitał nie tylko przed ryzykiem inwestycyjnym i zdarzeniami losowymi, ale też przed największym wrogiem – podatkiem. Daniny publiczne pochłaniają zdecydowanie najwięcej naszych zarobków. Przeciętny człowiek przez ponad pół roku pracuje tylko po to, by opłacić podatki. Inwestorzy również nie są od nich wolni. Mogą jednak w umiejętny sposób ich unikać w sposób całkowicie zgodny z prawem. Czynią to za pomocą różnego typu form prawnych i działalności o specyficznym charakterze. Jest na ten temat sporo literatury – zachęcam do zapoznania się z nią.
Ponadto musisz wiedzieć, że poszerzanie swojej wiedzy na temat inwestowania, czyli to, co robisz właśnie w tej chwili, jest również sposobem asekuracji. Im więcej wiesz na temat pieniędzy i sposobów ich pomnażania, tym jesteś lepiej zabezpieczony. Dlaczego? Ponieważ minimalizujesz ryzyko popełnienia przez siebie błędów, ucząc się na błędach innych.
Kolejna zasada już wkrótce...
Tutaj znajdziesz zasadę #1 – http://www.artelis.pl/art-6530,3,32-0,Finanse,Jak_zbudowac_Finansowe_Imperium__-_1_40_zasad_skutecznego_inwestora.html
Tutaj znajdziesz zasadę #2 – http://artelis.pl/art-6549,3,32,Finanse,Jak_zbudowac_Finansowe_Imperium__-_2_40_zasad_skutecznego_inwestora.html