Jesteś studentem, masz od 18 do 30 lat i znasz angielski? Jeśli tak to wyjedź do Stanów Zjednoczonych w ramch programu Work & Travel USA. Nabierzesz doświadczenia, pozwiedzasz, a przy okazji zarobisz trochę. Więcej o W&T dowiesz się z tego artykułu.

Data dodania: 2015-11-05

Wyświetleń: 1031

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Work & Travel, połącz pracę ze zwiedzaniem

Work & Travel to międzynarodowy program dla studentów, którzy chcą pracować i zwiedzać Stany Zjednoczone. Głównym założeniem W&T jest zapewnienie dobrej i pewnej pracy, młodym ludziom, żeby mogli nabrać doświadczenia i żeby zobaczyli jak wygląda praca oraz żeby przy okazji pobytu w USA, mogli zobaczyć, poznać, a także zrozumieć kulturę i styl życia Amerykanów.

Program Work and Travel jest niestety kierowany tylko i wyłącznie do studentów uczelni państwowych, którzy mieszczą się w przedziale wiekowym 18-30 lat. Ponadto każda chętna osoba musi mieć chociażby minimalną znajomość języka angielskiego, umożliwiającą mu w miarę możliwości sprawną komunikację. Zalety udziału w programie są widoczne od razu, wyjeżdżając do obcego kraju na własną rękę, nikt nie zapewni nam stałej i dobrej pracy, a w przypadku wyjazdu typu Work and Travel, mamy zapewnioną pracę ze wszelkimi przywilejami i gwarancją zarobku oraz niezmienności warunków. Chcą wyjechać do USA, musimy załatwić sobie wizę, a uzyskanie wizy pracowniczej (na turystycznej nie możemy podjąć pracy) często wymaga długotrwałego oczekiwania i nie mamy pewności, że się powiedzie, a gdy bierzemy udział w programie W&T, jeśli tylko nie byliśmy karani to praktycznie można powiedzieć, że wizę mamy już w kieszeni.

Jeśli spełniamy podstawowe kryteria programu Work & Travel, aby wziąć udział w programie należy udać się do biura karier na swojej uczelni lub skorzystać z usług firm świadczących, usługi w tym zakresie. Obecnie w każdym większym mieście znajdziemy punkt gdzie możemy zapisać się na listę chętnych do udziału w programie, niestety samo zapisanie się na listę nie jest równoznaczne z pewnym wyjazdem do USA. Jednakże trzeba sobie jasno powiedzieć, że to nie jest praca marzeń, a jedynie praca sezonowa, przy której można zarobić, ale bez przesady, nikt z Work & Travel nie wrócił z wielkim workiem pieniędzy, ani nie został milionerem. Tu nie chodzi o harówkę i zarabianie, głównym celem jest podróż i zdobycie doświadczenia, a że przy okazji do portfela wpadnie kilka tysięcy, to na to raczej nikt nie będzie narzekał.

Każdego roku kilkanaście tysięcy studentów wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych z programu W&T, praktycznie każdy uczestnik wspomina swój pobyt jako wspaniałą przygodę i niezapomniane chwile. Wielu z nich po raz kolejny za roku wyjeżdżali, niektórzy do dziś utrzymują nawiązane podczas wyjazdu kontakty z ludźmi z całego świata (program jest międzynarodowy). Wystarczy poszukać opinii w internecie, negatywne jeśli w ogóle są, to zapewne są tylko kroplą w morzu pozytywów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena