Gadżety reklamowe – to lubimy!
Gadżety reklamowe to obecnie tzw. “must have” każdej firmy. Klienci zalewani są długopisami, kubkami, brelokami z odpowiednim logotypem. Wszystkie wydają się takie same. A najważniejszą chyba rzeczą w reklamie jest zaistnienie w świadomości konsumentów. Pozwolą na to oryginalne i ciekawe gadżety. Dobrym pomysłem są te wykonane z filcu.
Co może powstać z filcu?
Filc jako materiał do produkcji gadżetów ma wiele zalet. Jest bardzo plastyczny, można z niego stworzyć niemal dowolny kształt. Dodatkowo jest łatwy w farbowaniu, dzięki czemu paleta kolorów zależy tu tylko od producenta. Ważną rzeczą jest także możliwość znakowania. Istnieją różne sposoby nanoszenia logotypu na materiał. Można wykorzystać znakowanie laserowe, termotransfer, haft, flock czy zwykłą metkę.
Na rynku można znaleźć niezliczoną ilość gadżetów wykonanych z filcu. Zaczynając od tak zwykłych rzeczy jak breloki czy podkładki, aż po torby na laptopa. Ciekawym wariantem są także elementy wyposażenia biura. Kolorowy i przyjemny w dotyku materiał powinien ocieplić nieco miejsce pracy.
Filcowy gadżet to pomysł na promocje twojej firmy.
Gadżety z filcu to nieszablonowy pomysł na reklamę własnej firmy. To szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji. Trzeba jednak przyznać, że takie gadżety mogą nie pasować do wizerunku każdej firmy. Niemniej przyszłość filcu, nie tylko jako elementu mody damskiej, zapowiada się w jaskrawych barwach.
Z czego powstaje filc?
Filc tworzy się z wełny lub włókien syntetycznych. Dzięki swej strukturze i plastyczności ilość jego zastosowań jest wręcz niezliczona. Obecnie stosuje się go głównie jako element dekoracyjny lub jako ocieplający wizerunek gadżet. Bardzo łatwo natknąć się na oferty filcowej biżuterii, kapeluszy czy nawet mebli. Nie ma co się dziwić. Filc można łatwo zafarbować na dowolny kolor i niezbyt trudno uformować niemal dowolny kształt. Bardzo popularne stały się także wszelkiego rodzaju ozdoby do mieszkania.
Do czego wykorzystać filc?
Filc ma jednak także istotną funkcję użytkową. Jednym z pierwszych zastosowań tego materiału, który nawiasem mówiąc znany jest od starożytności, były buty. Zbite włókna wełny zapewniały odpowiednią ochronę przed zimnem. Co ciekawe, w Rosji nadal produkowane jest tego rodzaju obuwie, zwane walonkami.