Wiosna jest porą roku, która skłania nas do przeprowadzania zmian, a te ostatnie wcale nie muszą dotyczyć wyłącznie naszej garderoby. Nic nie stoi na przeszkodzie i temu, aby zmodyfikować otoczenie, w którym przebywamy, jednym z najciekawszych pomysłów wydaje się zaś w tym kontekście remont łazienki. Co możemy w niej zmienić?

Data dodania: 2015-04-16

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze – podłoga
Nie od dziś wiadomo, że podłoga w łazience jest często przyczyną zmartwień. Powinna być czysta i miła dla oka, a jednak wcale nie oznacza to, że mamy skłonność do zachwycania się nią. Trudno zresztą dziwić się temu, że przyglądając się łazience nie wykazujemy szczególnego entuzjazmu, skoro na jej podłodze często pojawiają się zacieki, a doprowadzenie jej do czystości bywa zadaniem pochłaniającym nas przez długie godziny.
Kluczem do sukcesu może okazać się właściwy wybór płytek podłogowych, przygotowując się do remontu łazienki nie powinno więc się ignorować kwestii z nim związanych. Oczywiście, ich wygląd wcale nie jest bez znaczenia, jeśli bowiem łazienka nie podoba się nam, nie ma szansy na to, że poczujemy się w niej dobrze. Nie mniej istotne jest jednak i to, że płytki powinny wykazywać się odpornością na ścieranie i plamienie, a także na nasiąkanie wodą, co przecież w pomieszczeniu takim, jak łazienka, wydaje się nieuniknione.

Po drugie – sufit
Planując remont łazienki rzadko zastanawiamy się nad jej sufitem. Niesłusznie, skoro już drobne zmiany mogą przynieść znakomite efekty. Podstawą powinno być jego malowanie, warto przy tym poszukać farby odpornej na wilgoć, która w łazience jest niemożliwa do uniknięcia. Malując sufit warto też zastanowić się nad tym, czy nie rozmieścić na nim oświetlenia punktowego. Jest ono miłe dla oka i poprawia funkcjonalność pomieszczenia, nie jest przy tym rozwiązaniem tak drogim, jak jeszcze kilka lat temu.

Po trzecie – fachowiec
Jeszcze przed remontem warto też zastanowić się nad tym, czy sami będziemy w stanie wykonać wszystkie związane z nim czynności. Często nieuniknione wydaje się w tym kontekście wsparcie fachowca, o jego zatrudnieniu dobrze jest więc pomyśleć z wyprzedzeniem.

Dla kogoś, kto nigdy nie kładł płytek na ścianie czy podłodze, może to być zbyt trudne zadanie, zwłaszcze, że bardzo łatwo o nierówności, czy to przy kładzeniu czy też przy przycinaniu. Niemniej ważna jest technika fugowania, czy odpowiedniej instalacji tzw. białego montażu. Złe zamontowanie toalety czy też wanny może skutkować np. zalaniem sąsiadów - wtedy koszty szkód mogą przewyższyć koszty wynajęcia specjalisty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena