Zastanawiasz się, jakiego gryzonia przygarnąć do grona swoich peryferiów?  Czy wraz z wysoką ceną idzie wysoka jakość, dobry sensor i całkiem atrakcyjny design?  Która myszka spisze się idealnie w przypadku Twojej techniki gry czy chwytu?

Data dodania: 2015-04-10

Wyświetleń: 1106

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyścig szczurów – czyli osiągi gamingowych gryzoni

Każda z myszek, według zapewnień producentów charakteryzuje się niesamowitą czułością i prezycją. W przypadku Kone, laserowy sensor ma maksymalną rozdzielczość do 6000 DPI oraz czas reakcji 1 ms. Gryzoń Roccata został wyposażony w sensor Avago ADNS-9500.

W identyczny sensor wyposażona została o wiele tańsza mysz Genesisa GX 77, która, według zapewnień producenta może osiągnąć do 5670 DPI.
 

Całką niezłą precyzję ruchów zapewniają również mysze od Steel Series – Rival wyposażony został w sensor optyczny Pixart PMW3310, który ma zapewnić prawdziwe śledzenie 1:1 oraz możliwość ustawienia czułości od 50 do 6500 DPI. Nieco droższy Sensei wyposażony został 32-bitowy procesor ARM, który może podwoić DPI sensora (1-5700DPI) dwukrotnie, dzięki czemu mysz osiąga rozdzielczość nawet 11400 DPI!

W przypadku R.A.T.ów, producent zapewnia nam możliwość wyboru pomiędzy czterema zaprogramowanymi rozdzielczościami, przy czym szczur może osiągnąć maksymalnie 5600 DPI. Produkt Mad Catza wyposażony został w sensor Philips Twin-Eye Laser.


Personalizacja

Każda z myszek wyposażona została w oprogramowanie, dzięki któremu użytkownik może wyciągnąć z niej jeszcze więcej.

Mad Catzowe R.A.T.y, poza wyposażeniem ich w 3 Tryby CYBORG, dzięki którym parametry myszki diametralnie różnią  się od siebie, posiadają dedykowane oprogramowanie o wdzięcznej nazwie SST, które umożliwia nam zmianę praktycznie wszystkich funkcji myszy. R.A.T.y posiadają 5 programowalnych przycisków oraz PRECISION AIM pozwalający na precyzyjne namierzenie przeciwnika podczas gry.

Kone, wyposażony w pamięć wewnętrzną pozwala na zapisanie kilku różnych makr przydatnych podczas jakiejkolwiek rozgrywki.  Oprogramowanie Roccat Driver dołączone do myszy pozwala na nieograniczoną ilość zmian wszelakich funkcji oraz narzucenie pewnych schematów aż 8 przyciskom programowalnym. Wbudowany 32-bitowy procesor  72 MHz gwarantujący niewyobrażalną szybkość przetwarzania danych.

W przypadku Genesisa GX77, oprogramowanie pozwala na skonfigurowanie i zaprogramowanie urządzenia, dając graczom możliwość stworzenia kilku profili, które zostają zapisane w pamięci wewnętrznej myszy, dzięki czemu możemy z nich korzystać nawet po podłączeniu do innego komputera. GX77 posiada aż 9 programowalnych przycisków oraz dwa tryby podświetlenia.

W przypadku myszek SteelSeries, opcje gryzoni zmieniać możemy dzięki oprogramowaniu SteelSeries Engine, które umożliwia międzyplatformową obsługę sprzętu. Najnowsza wersja oprogramowania, SteelSeries Engine 3 umożliwia synchronizację przez chmurę, co jest to szczególnie ważne w przypadku Rivala, który nie ma wbudowanej pamięci wewnętrznej.  W Sensei mamy do dyspozycji 8 programowalnych przycisków, a w przypadku tańszej propozycji producenta – 6.

Jak widać, wraz z ceną nie zawsze idzie jakość myszki i czasem nie ma sensu wydawać niebotycznej kwoty na gryzonia, kiedy możemy znaleźć sprzęt za o wiele niższą sumę mający takie same osiągi.  Co więcej, producenci dokładają wszelakich starań, by to właśnie ich gryzonie spełniały wymagania nawet najbardziej wybrednych graczy, dzięki czemu otrzymujemy całkiem przyzwoity wybór. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena