Różnego rodzaju akcesoria i urządzenia peryferyjne są dla graczy równie ważne, co szybki procesor czy też potężna karta graficzna. Zwłaszcza dla tych, którym zależy na jak najlepszych osiągach, na przykład podczas rozgrywek sieciowych. Kluczowym urządzeniem dla nich jest między innymi myszka. Jaki model może spełnić kluczowe kryteria wyboru? Warto to sprawdzić!

Data dodania: 2021-07-16

Wyświetleń: 618

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Myszki dla graczy – jak wybrać dobrego gryzonia?

Czy myszka gamingowa musi być droga?

Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania i omawiania konkretnych parametrów technicznych, czy też zastosowanych materiałów, warto jeszcze na chwilę zatrzymać się przy kwestii ceny. Gracze to taka grupa klientów, która nie boi się wydać majątku na sprzęt. Musi być on nie tylko nowszy i lepszy, ale również ładniejszy. Wszystko to sprawia, że często decydują się na coś, co wcale nie jest warte wydanych pieniędzy.

W przypadku gryzoni jest podobnie. To o tyle zastanawiające, że tanie myszki gamingowe  pod względem technicznym w wielu przypadkach wcale nie odstają od modeli z wysokich półek cenowych. Wystarczy tylko poszukać, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na przykład na ciekawe gry, w których myszka będzie mogła zostać wykorzystana.

Kupujesz myszkę? Nie zapomnij o parametrach!

Skoro mamy już za sobą kwestie finansowe, możemy w końcu przejść do konkretów, czyli „technikaliów”. To one mają przecież największy wpływ na to, czy myszka okaże się przydatna czy może wręcz przeciwnie. Dobrze jest  przy tym pamiętać, że każdy gatunek gier wiąże się z nieco innymi wymaganiami. Już na wstępie warto więc podkreślić, jak ważna jest regulacja poszczególnych parametrów. Pozwala ona dostosować gryzonia do aktualnie ogrywanego tytułu. Na co jeszcze koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

  • Czułość (rozdzielczość pracy) – określa ona zachowanie kursora na ekranie. Im wyższy współczynnik, tym mniejszy ruch myszką należy wykonać, by pokonał on konkretną odległość. Oczywiście ma to przełożenie na zachowanie postaci kontrolowanej w grze. Przy wysokiej czułości wykonuje ona błyskawiczne ruchy nawet przy niewielkim manewrowaniem myszką. Takie ustawienia sprawdzą się zwłaszcza w dynamicznych grach sieciowych, w których postać musi być zawsze w ruchu. Niska czułość lepiej sprawdza się natomiast podczas wykonywania bardziej precyzyjnych ruchów (np. w symulatorach). Wartość tego parametru określana jest jako „DPI”.
  • Komunikacja z komputerem (interfejs) – może być przewodowa lub bezprzewodowa. Doświadczeni gracze celują przede wszystkim myszki z kablem, ponieważ podczas ich pracy nie powstają żadne, nawet najmniejsze opóźnienia.
  • Typ myszy – pod tym względem wymienić trzeba modele optyczne oraz laserowe. Te pierwsze lepiej radzą sobie na trudniejszym podłożu, dlatego znacznie częściej są kupowane przez graczy.

Do tego można dodać rozmaite technologie, które usprawniają pracę myszki lub sprawiają, że jej obsługa staje się znacznie łatwiejsza. Z tego powodu przed zakupem warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Konstrukcja myszki gamingowej – na co zwrócić uwagę?

Konkretne parametry techniczne to jedno. Nie należy jednak zapominać też o sposobie wykonania sprzętu. Ogromne znaczenie ma między innymi liczba przycisków, zastosowane podświetlenie, jak również wytrzymałość obudowy (istotna zwłaszcza w przypadku szczególnie intensywnego użytkowania).

Jak widać, wybór najlepszej myszki gamingowej musi uwzględniać szereg kwestii, które mają wpływ na ostateczny komfort gry. Co równie ważne, wcale nie oznacza to, że dobre urządzenie musi być bardzo drogie. Na niższych półkach cenowych także można znaleźć coś naprawdę wartościowego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena