Wybór odpowiedniej myszki do tak wymagającej gry jak CS:GO spędza sen z powiek wielu graczom. Wystarczy odwiedzić pierwsze lepsze forum na temat tego popularnego FPS-a. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie sprawę z tego, że jest to bardzo wazny wybór dla graczy.

Data dodania: 2015-03-19

Wyświetleń: 1207

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mysz gamingowa: sensor optyczny czy laserowy?

Gracz ma wiele opcji do wyboru. Mysz z sensorem optycznym czy laserowym? Zdecydowanie lepszym wyborem jest sensor optyczny. Łatwiej także dobrać odpowiednią podkładkę pod mysz. Dzieje się tak ponieważ charakterystyką tej gry są krótkie ruchy i muszą być one precyzyjne. Sensor optyczny o rozdzielczości 3000-4000 DPI jest dokładniejszy niż laserowy odpowiednik.

Myszka do grania. DPI to nie wszystko

Na co jeszcze zwrócić uwagę oprócz DPI przy wyborze myszy? Standardem jest to, że myszki gamingowe podłączamy do komputera za pomocą portu USB. Istotna w tym wypadku będzie częstotliwość przesyłania danych czyli tzw. próbkowanie. Dobre gryzonie mieszczą się w zakresie 125Hz - 1000Hz. Optymalnie jeśli wynosi 500 Hz.

Prędkość maksymalna ma spore znaczenie ponieważ jest to informacja dla gracza do jakiej prędkości sensor będzie prawidłowo odczytywał ruch myszki. Dobrze jeśli przyspieszenie myszki wynosi 2,5 m/s, spotkać można też wartości wyrażany z calami na sekundę. Przyspieszenie minimalne dla myszki gamingowej wynosi 20g. Mysz może poruszać się szybciej dzięki teflonowym ślizgaczom. Kolejna ważna rzecz to czas reakcji. Czyli jak szybko mysz wysyła dane do komputera, standard to 1-2ms.

Mysz gamingowa stworzona dla nas.

Kształt myszki. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo różnie wyprofilowanych myszek. Ma to wpływ na to w jaki sposób mysz leży w naszej dłoni i jakiego chwytu używamy do jej obsługi.Wyróżniamy takie chwyty myszki jak fingertip grip - mysz ma kontakt tylko z palcami, palm grip - palce i dłoń mają kontakt z myszą, claw grip - dłoń dotyka mysz, palce są podkurczone. Liczba przycisków. Zdarzają się myszy z 2 lub 3 przycisakmi ale są one wykorzystywane przeważnie do prac biurowych. W gamingu myszy mają 5,6 i więcej przycisków. Są one programowalne co pozwala przyspieszyć i ułatwić sobie rozgrywkę, szczególnie w gry akcji, mmo lub moba. Istotna jest także waga myszki. Najczęściej myszki przeznaczone do grania ważą ponad 100 g. Pamiętajmy, że wygląd jest najmniej istotną cechą. Priorytetem jest to aby mysz dobrze leżała w naszej dłoni i nie męczyła się podczas długiego grania.

 

Licencja: Creative Commons