Rozgrywki online z roku na rok zyskują na popularności. W efekcie na rynku nieustannie pojawiają się nowe gadżety, których zadaniem jest poprawa jakości gry i wsparcie graczy w osiąganiu coraz lepszych wyników. Jednym z niezawodnych urządzeń, bez których gaming nie miałby sensu, jest odpowiednia mysz. Czym różnią się myszki dla graczy od klasycznych, biurowych akcesoriów? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Mamy nadzieję, że poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

 

Data dodania: 2023-03-31

Wyświetleń: 270

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym należy się kierować, wybierając myszki dla graczy? Wyjaśniamy

Myszki dla graczy a myszki biurowe – jakie są między nimi różnice?

Zastanawiasz się, co odróżnia myszki biurowe od myszek gamingowych? Pierwsza, najbardziej podstawowa różnica tkwi w konstrukcji urządzenia i jego designie. Myszki dla graczy są zazwyczaj wyprofilowane, by gamer podczas rozgrywki czuł pewny i stabilny chwyt. Doskonale mieszczą się w dłoni i zapewniają wygodę użytkowania. Co więcej, modele gamingowe mają też więcej funkcji niż ich biurowe odpowiedniki – posiadają kilka przycisków, które mogą być niezwykle przydatne w grach. Dzięki nim możesz mieć pewność, że dostosujesz funkcjonalność tego gadżetu do swoich potrzeb i wymagań narzuconych przez ulubione tytuły. Godny uwagi jest też fakt, że myszki dla graczy mają wytrzymałą i solidną obudowę, co ma ogromne znaczenie podczas emocjonujących rozgrywek.

Mysz gamingowa – bezprzewodowa czy przewodowa?

Obecnie na rynku można spotkać dwa typy urządzeń – bezprzewodowe i przewodowe. Jakie są najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – wiele zależy od preferencji gamera. Bezprzewodowe myszki dla graczy, takie jak np. modele oferowane przez e-sklep INTER SOFT,  dają pełną swobodę rozgrywki, co z pewnością wpływa na wygodę. Warto jednak pamiętać, że należy je regularnie ładować. Z kolei myszki przewodowe nie znają ograniczeń poza długością kabla. Urządzenia mają jednak z reguły długi przewód, który nie powinien przeszkadzać graczowi podczas gry, szczególnie jeśli przebiega ona bardzo dynamicznie.

Jak wybrać odpowiednią myszkę dla gracza?

Jeden z najważniejszych dylematów, przed jakim staniesz, decydując się na myszkę gamingową, dotyczy technologii wykrywania ruchu. Wyróżnia się takie myszki dla graczy jak:

optyczne – w budowie posiadają specjalne diody LED, które oświetlają przestrzeń pod myszką. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania z pewnością należy zaliczyć to, że działają one na niemal każdej powierzchni. Nie da się ukryć, że są relatywnie tanie;

laserowe – w budowie można dostrzec diody laserowe. To doskonale rozwiązanie nie tylko dla gamerów, ale także dla innych użytkowników, którzy muszą wykonywać zaawansowane czynności, np. w programie graficznym.

W środowisku gamingowym oba rozwiązania cieszą się popularnością. Obecnie dostępne, nowoczesne modele zapewnią Ci płynną i precyzyjną rozgrywkę, o ile wybierzesz wariant dopasowany do Twoich wymagań.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena