Nic tak nie rozluźnia więzów w udanym związku uczuciowym, jak rutyna. Jest o tyle groźniejszym przeciwnikiem, że działa niepostrzeżenie i z zachowaniem pozorów, że wszystko jest przecież w porządku. Są jednak sposoby, by radzić sobie z tym groźnym wrogiem. Warto zastosować się do tych poleceń!

Data dodania: 2015-03-26

Wyświetleń: 1736

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

NIE TYLKO WE DWOJE

 

Gdy ktoś spędza ze sobą każdą wolną chwilę, powoli może stać się znudzony. Przesyt nie jest nigdy dobry – wszak wspólne wyjścia, czy spotkania powinny być czymś wyczekiwanym, co będzie sprawiało nam przyjemność. Jeśli jednak stanie się jedynie obowiązkiem, wkrótce wraz z podobnym podejściem pojawią się konflikty. Jak do tego nie dopuścić?

Wiadomo, że chcemy widywać się z ukochaną osobą najczęściej, jak tylko się da. Warto jednak poświęcić choć jeden wieczór w tygodniu komuś innemu – na przykład bliskiemu znajomemu. Warto również co jakiś czas umawiać się gdzieś w większym gronie – to znakomita odskocznia od monotonii, która sprawi, że chwil samotności we dwoje będziemy wyczekiwać z utęsknieniem! A tęsknota to przeciwieństwo rutyny!

 

PASJE WSPÓLNE I PRYWATNE

 

Dobrze jeśli wieczory dwojga ludzi nie wyglądają ciągle tak samo. Wówczas przyjemnością stanie się samotne wyjście do klubu z przyjacielem, a przecież to ukochany człowiek ma być najważniejszą osobą w naszym życiu.

Aby pozostać interesującym dla partnera, należy mieć własne pasje. To coś, co odróżnia nas od innych i o czym możemy rozprawiać z błyskiem w oku – jest to intrygujące i czarujące! Warto również znaleźć jakieś hobby wspólne dla dwojga partnerów – na przykład jazda na nartach. To niesamowicie zbliża i sprawia, że ta przyjemność kojarzy się nam z partnerem. Wspólne szaleństwa znakomicie ubarwią związek!

 

ELEMENT ZASKOCZENIA

 

W każdym związku ważne są także miłe niespodzianki – na przykład niespodziewany wyjazd na weekend, albo porwanie na elegancką kolację.

Nie powinno (i nie może!) być tak, że wracamy zmęczeni do domu i nam się NIE CHCE. Najpierw trzeba się przemóc, a za każdym kolejnym razem będzie nam się chciało coraz mocniej. Bo jest to miłe i sprawia przyjemność również tej drugiej stronie. I wprowadza do związku ożywienie, a to poprawia relacje.

 

POŚWIĘCANIE UWAGI

 

Skupienie na drugiej osobie jest najistotniejsze! Z czasem mamy bowiem tendencję do zajmowania się wyłącznie swoimi własnymi sprawami i problemami. Im jest trudniej, tym mocniej musimy zaś skupiać się na tej drugiej osobie. Poświęcajmy czas na jej wysłuchanie, na rozmowę i na wzajemną bliskość. Nie z obowiązku – lecz z przyjemnością!

Pary, które się dużo przytulają, rozmawiają i obdarowują pieszczotliwymi słowami, prowadzą bardziej udane życia, a ich związek jest bardziej satysfakcjonujący. Pomysły na pokonanie rutyny w związku znajdziesz na stronie http://www.topliving.pl/article_kryzys-w-zwiazku-jak-go-pokonac.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena