Szanowni Czytelnicy, w trakcie prac nad 3-cią częścią artykułu pt. „Sekret” – Prawda …?, uznałem, że rozsądnie będzie wyodrębnić z niego niektóre fragmenty. Zabieg ten, ma na celu zachowanie umiarkowanej objętości artykułu, oraz ułatwienie Wam powrotu do wybranej techniki, w dowolnym momencie.

Data dodania: 2011-03-18

Wyświetleń: 6241

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszym z wyodrębnionych fragmentów jest, opisana poniżej, medytacja "Słońca-Księżyca" (ang. The "Sun Moon" Meditation).

Ta krótka technika medytacyjna, mająca swoje źródło w Buddyzmie Tybetańskim, służy temu, aby maksymalnie skrócić czas realizacji naszych pragnień i marzeń. Jest to prawdziwa „perła w kolekcji” moich ulubionych metod.

Dattatreya Siva Baba (guru i mędrzec, o którym więcej napiszę przy innej sposobności), dzięki któremu poznajemy tę technikę, objaśnia nam w kilku swoich wykładach, że umysł (a także myśl) i czas są synonimami. Czas potrzebny na zamanifestowanie swojej myśli, zależy od stopnia świadomości osoby, która chce tego dokonać. Słowo „manifestacja”, oznacza tutaj „objawienie się” myśli na poziomie materii, czyli w naszym materialnym świecie. Aby niezwłocznie zmaterializować swoje marzenie, musimy wykroczyć poza ramy czasu. Kiedy znajdujemy się w ponadczasowej przestrzeni lub wymiarze, manifestacja naszej myśli może pojawić się bardzo szybko. Umysł neuronalny (w sensie „mózg”) nie potrafi materializować myśli. Może to zrobić tylko umysł ponadczasowy. Dattatreya uprzedza, że nie da się tego zrozumieć poprzez proces intelektualny. Podobnie zresztą jak wielu innych prawd dotyczących naszej duchowości.

Skracając dalsze objaśnienia do niezbędnego minimum, dodam, że Słońce i Księżyc, poprzez swój ruch, kreują czas. Ich symboliczne zatrzymanie i połączenie w jedność, w trakcie medytacji, pozwala wykroczyć poza ograniczenia czasu.

Całość trwa 4 minuty, razem z krótkim wprowadzeniem (około 1 minuty), które jest istotne tylko przy pierwszych ćwiczeniach. Jeśli ktoś nie zna języka angielskiego, proponuję, aby przed uruchomieniem materiału wideo przeczytał poniższe omówienie medytacji.

Uruchom materiał wideo (Link Sun-Moon w stopce artykułu)  

Po około minutowym wstępie, narratorka (Raji), mówi:

- zamknij oczy

- skup swoją uwagę na swojej czakrze serca, pośrodku (w osi) klatki piersiowej (na wysokości serca)

- wyobraź sobie (tam, wewnątrz czakry) Słońce, bardzo jasne, olśniewające

- blisko Słońca, wewnątrz twojej czakry serca, wyobraź sobie Księżyc (wszystko razem dokładnie pośrodku, wewnątrz twojej klatki piersiowej) – Księżyc jest w pełni (okrągły)

- teraz Księżyc przesuwa się w kierunku Słońca, powoli jest coraz bliżej i bliżej (Księżyc reprezentuje twój umysł i czas, Słońce zaś reprezentuje Boga i ponadczasowość)

- w końcu Księżyc stopniowo wnika w Słońce i łączy się z nim

- skoncentruj się na wizualizacji Słońca, Księżyc wszedł już do środka i połączył się ze Słońcem

- teraz pomyśl o tym, co chcesz osiągnąć (zamanifestować) w swoim życiu, zwizualizuj to (wyobraź sobie) przez dłuższą chwilę

- następnie pozwól wizji odejść

- powoli, powoli wróć do siebie i otwórz oczy

Po uzyskaniu pewnej wprawy, materiał wideo, którego główną wartością są spokojny głos narratorki i ładna (statyczna) grafika, nie będzie Wam już potrzebny.

I jeszcze jedno:

Metoda jest potężna, ale radzę zaczynać od mniejszych pragnień. Dlaczego? Tego dowiecie się z 3-ciej  części artykułu ("Sekret" - prawda czy takie tam ...?), kiedy już będzie gotowa.

Powodzenia!

Namaste

Greg Ka

Licencja: Creative Commons
2 Ocena