Być może tytuł tego artykułu jest dla Ciebie niejasny i pewnie zastanawiasz się..Co to jest wewnętrzny głos?To taka paplanina  w naszej głowie. Bardzo ważna informacja: Ten głos ma każdy z nas.

Data dodania: 2015-01-27

Wyświetleń: 2767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak opanować swój wewnętrzny głos i zyskać wyjątkowe życie?

Przykłady:

*Zaplanowałeś wieczorem, że następnego dnia rano pójdziesz biegać. Budzisz się więc na drugi dzień i bardzo prawdopodobne, że pojawi się w Twojej głowie głos: Zostań w łóżku, na dworze jest zimno, jeszcze się przeziębisz.

*Masz wykonać jakiś ważny telefon. W Twojej głowie rozpoczyna się walka: teraz chyba nie jest dobry moment, żeby zadzwonić. A co jak nie będzie chciał z Tobą rozmawiać?

 

To co podpowiada Twój wewnętrzny głos to nie zawsze jest prawda.

Wewnętrzny głos to przemawiająca do Ciebie podświadomość. Jest to zbiór Twoich dotychczasowych doświadczeń, opinii i porad jakie usłyszałeś, przekonań jakie nabrałeś. W różnych sytuacjach po prostu Twój umysł to odtwarza.

 

Dlaczego wewnętrzny głos jest tak ważny?

Od tego zależy jakie będziesz miał życie. Jeśli potrafisz skutecznie zarządzać swoimi myślami to zyskujesz wyjątkowe życie i wolność. Wewnętrzne głosy same w sobie nie są ani dobre ani złe. Trzeba po prostu umiejętnie i rozsądnie nimi zarządzać.

Poniższy fragment z pewnością okaże się dla Ciebie pomocny:

Ludzie muszą brać odpowiedzialność za własne myśli, a więc muszą się nauczyć, jak nimi sterować. To może nie być łatwe, ale da się to zrobić. Przede wszystkim jeśli nie chcemy, aby nadchodziły nas pewne myśli, nie wypowiadajmy ich. Nie musimy jeść wszystkiego, co widzą nasze oczy, nie musimy też mówić wszystkiego co myśli nasz umysł. Zaczynamy więc od zwracania uwagi na własne słowa i na to, by mówić tylko w dobrym celu. Są momenty, gdy musimy zachować czysty umysł, w którym nie będzie niechcianych myśli, musimy też trenować i przygotowywać się stale na takie momenty, aż będziemy całkowicie gotowi. Nie musimy mówić ani myśleć tego, czego nie chcemy. Mamy wybór i musimy sobie z tego zdawać sprawę, ale musimy także ćwiczyć się w korzystaniu z tego wyboru. Nie ma sensu potępiać siebie za myśli, pomysły, marzenia, które pojawiają się w Twoim umyśle; nie ma sensu kłócić się ze sobą ani walczyć z własnymi myślami. Jeśli uparcie pojawiają się  w Twojej głowie, zostaw je w spokoju i powiedz tylko: "Mam wybór i nie chcę mieć takich myśli"- a one wkrótce odejdą. Jeśli będziesz stale działał z determinacją i wytrwale dążył do tego celu, sam będziesz wiedział, jak dokonywać tego wyboru i sterować własną świadomością tak, aby niechciane myśli już więcej do Ciebie nie przychodziły. Wtedy możesz doświadczyć całkowitego i właściwego oczyszczenia, a w Twoim ciele i umyśle nie będzie już nigdy więcej brudu.

fragment pochodzi z książki Rolling Thunder autorstwa Douga Boyda.

 

Najważniejszymi elementami zarządzania wewnętrznym głosem są:

- uznanie istnienia w sobie samym takiego głosu

- zrozumienie, że trzeba spojrzeć na siebie obiektywnie z boku

- ustalenie i dojście do tego skąd ten głos się u Ciebie znalazł

- zastosowanie odpowiedniej techniki zarządzania nim.

Jakie konsekwencje niesie za sobą brak umiejętności zarządzania swoimi myślami:

Pomyśl sobie, że czasami obejrzenie telewizji, wykonanie jakiegoś telefonu okazuje się ważniejsze niż np. spełnienie marzenia o dalekiej podróży, napisaniu książki, zbudowaniu wymarzonej sylwetki. Czy to nie jest śmieszne?

Skutkiem  nieumiejętnego zarządzanie wewnętrznym głosem jest  bardzo często odkładania na później.

 

Więcej na temat opanowania wewnętrznego dowiesz się z nagrania wideo, które przygotowałem. Przedstawiam w nim 3 bardzo skuteczne techniki dzięki, którym dosłownie w klika sekund wygrasz walkę toczącą się w Twojej głowie.  Zobacz Tutaj.

A Ty jak sobie radzisz ze swoim wewnętrznym głosem? Jakie masz sposoby? Jeśli do tej pory nie miałeś świadomości o istnieniu takiego głosu, jak zdobytą wiedzę wykorzystasz?  Zapraszam do komentowania.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena