Czy zastanawiałeś się kiedyś jak narzekanie wpływa na Twoje życie?

Data dodania: 2014-11-08

Wyświetleń: 3674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak narzekanie wpływa na Twoje życie

Czy przez zrzędzenie ktoś coś konkretnego w życiu osiągnął? Niestety nie znam takich osób. Znam natomiast ludzi, którzy nie są zadowoleni ze swojej sytuacji życiowej i rozwodzą się nad swoim losem. Myślę, że każdy chce być szczęśliwym niestety wiele osób skutecznie to sobie utrudnia.  Ale jak to? Sami sobie nie pozwalamy być szczęśliwym, czy Ty zwariowałeś? Nie zwariowałem, po prostu czytaj dalej.

Zapamiętaj sobie bardzo ważne zdanie:

„Jeśli narzekasz stajesz się magnesem na szajs” T. Harv Eker

Ludzie, którzy narzekają przyciągają  do swojego życia to, czego nie chcą.

Mało tego, kiedy narzekasz rozsyłasz negatywną energię, która staje się zaraźliwa. Dlatego nie przebywaj z osobami, które zrzędzą. Chcesz  tracić swój cenny entuzjazm?  Poza tym podświadomość wchłania to, co słyszysz . Przez to, że słuchasz jak inni narzekają mogą się u Ciebie pojawiać głupie, ograniczające myśli. Pewnie nie chcesz takiej sytuacji?

Co należy wtedy zrobić? Przede wszystkim przestań narzekać. Nie masz na coś wpływu? Nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Nie podoba Ci się coś w Twoim życiu? Zmień to. Narzekać i krytykować potrafi każdy ale sztuką jest wziąć sprawy w swoje ręce i poprawić to co nam się nie podoba.  Z tym na co nie masz wpływu trzeba się pogodzić. Nad resztą należy popracować. Nie narzekaj i uważaj jakimi osobami się otaczasz. Ucinaj relacje, które są toksyczne. Spraw, aby w Twoim życiu było więcej ludzi sukcesu.

Przytoczę teraz pewną opowieść.

Młody mężczyzna idzie przez park. Słyszy w oddali wyjącego psa. Podąża za tym głosem i w pewnym momencie widzi na ławce leżącego czworonoga. Młodzieniec dostrzega, że obok psa siedzi starzec więc zadaje mu pytanie:

-Dlaczego ten pies wyje?

=Bo leży na gwoździu.

- Dlaczego nie wstanie z tego gwoździa?

=Widocznie nie uwiera go aż tak bardzo..

Dokładnie tak samo jest z ludźmi. Narzekają czyli „ten gwóźdź ich uwiera, ale nie na tyle aby coś zmienić”

Nazwałbym taką sytuację brakiem wytrwałości. Więcej na ten temat w kolejnych wpisach.

Mam nadzieję, że dostrzegasz jak narzekanie niszczy Twoje życie. Będę dumny jeśli wyciągniesz  z tego tekstu odpowiednie wnioski i sprawisz, że w Twoim życie będzie więcej szczęścia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena