Kurze łapki, cienie pod oczami, dolina łez, zmarszczki dolnej powieki, obniżony łuk brwiowy- z tymi wszystkimi mankamentami urody doskonale radzi sobie wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej.
Tradycyjnie dzielimy twarz na trzy piętra, przy czym okolica oka zajmuje środkową część twarzy, dlatego też tak ważna jest dbałość o jej dobry wygląd. W ofercie zabiegów medycyny estetycznej do dyspozycji lekarza są m.in. botoks (toksyna botulinowa), kwas hialuronowy i mniej popularna terapia laserowa.
Kluczowym zabiegiem dla okolicy oka, który można wykonać u większości kobiet i mężczyzn jest rozluźnianie zmarszczek( tzw. kurzych łapek) botoksem. Pomimo, że kurze łapki powstają na skutek nadmiernego lub zbyt intensywnego uśmiechania się, to są negatywnym zjawiskiem. Zabieg wstrzyknięcia botoksu w celu usunięcia kurzych łapek jest szybki, zazwyczaj bezbolesny, stosunkowo tani i w 100% skuteczny. Ostrzyknięcie botoksem kurzych łapek należy powtarzać średnio co 6-12 miesięcy( w zależności o intensywności mimiki).
Kwas hialuronowy, obok botoksu, jest drugą najczęściej stosowaną substancją w odmładzaniu okolicy oczu. Należy pamiętać o tym, że kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej występuje w dwóch postaciach tj. nieusieciowanej i usieciowanej. Nieusieciowany kwas hialuronowy jest stosowany w mezoterapii w celu usunięcia tzw. cieni pod oczami lub poprawienia jędrności skóry wokół oczu. Mezoterapia jest niezastąpioną metodą, która nawilża i zwiększa gęstość skóry- dlatego, też powinno się ją stosować jako zabieg uzupełniający działanie botoksu. Natomiast usieciowany kwas hialuronowy, stosuje się w celu korekty tzw. doliny łez, jak również w celu uzupełnienia efektu działania botoksem. Niestety, u wielu osób sam botoks nie jest w stanie poradzić sobie ze zmarszczkami utrwalonymi, głębokimi. Kwas hialuronowy doskonale wypełnia głębokie zmarszczki, wypychając je od środka. Podobnie jak botoks, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należy powtarzać co ok. 6-12 miesięcy.
Należy pamiętać o tym, że twarz tworzy całość. Korekta środkowej jednej trzeciej twarzy, owszem poprawi wygląd okolicy oka, jednak nie możemy zapominać o górnym i dolnym piętrze twarzy. Warto spojrzeć na twarz jako całość i zacząć od obszarów najbardziej rzucających się w oczy. Oczywiście, nieocenioną pomocą będzie szczegółowa analiza konstrukcji twarzy przeprowadzona przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.