Wiele kobiet marzy o tym by jak najdłużej wyglądać młodo i aby skóra twarzy nie zdradzała prawdziwego wieku. Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że pielęgnacja skóry twarzy jest kluczowa w trosce o dobry, młody wygląd. 

Data dodania: 2015-01-20

Wyświetleń: 3671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kwas hialuronowy i botoks w modelowaniu szyi i dekoltu

Jednak wiele osób zapomina o dbaniu o bardzo ważne regiony jakimi są szyja i dekolt. Oprócz twarzy, najczęściej  na co dzień odkrywanymi i eksponowanymi częściami ciała są szyja i dekolt.

                Niestety to właśnie skóra szyi i dekoltu jest często pomijana nie tylko w codziennej pielęgnacji anti-aging, ale również pacjenci rzadziej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej dedykowanych tym okolicom. Skóra szyi i dekoltu jest delikatniejsza niż skóra twarzy, ma cieńszą warstwę tkanki tłuszczowej i posiada mniej gruczołów łojowych. Wszystkie te cechy składają się na szybsze starzenie się skóry szyi i dekoltu. Aby skutecznie radzić sobie z upływem czasu widocznym na skórze m. in. szyi i dekoltu należy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej tj. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym i botoksem.

                Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, który naturalnie występuje w skórze, wiążąc w niej wodę. To właśnie niesamowite zdolności kwasu hialuronowego do wiązania wody są wykorzystywane przez lekarzy medycyny estetycznej do nawilżania skóry, jak również do wypełniania zmarszczek. Nieusieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest w zabiegach mezoterapii, których głównymi efektami są nawilżenie skóry, jak również poprawa jędrności skóry. Poprzez system mikronakłuć z równoczesnym pozostawianiem depozytów kwasu hialuronowego skóra po zabiegu mezoterapii jest stymulowana do przebudowy i produkcji kolagenu. Po serii zabiegów mezoterapii szyi i dekoltu z użyciem kwasu hialuronowego, skóra pozostaje na długo jędrna i odpowiednio nawilżona. Natomiast usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek poprzecznych szyi i dekoltu, a zabieg ten wykonuje się jednorazowo. Mezoterapię szyi i dekoltu kwasem hialuronowym należy powtarzać raz na rok, natomiast efekt wypełnienia zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowy utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

                Widoczne zmarszczki szyi, które wynikają z nadmiernej mimiki, można usuwać za pomocą botoksu( toksyny botulinowej). W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, botoks wstrzykiwany jest domięśniowo do mięśnia szerokiego szyi( z łac. platysma). Rozluźnienie tego mięśnia spowoduje zmniejszenie napięcia skóry szyi z jednoczesnym rozprostowaniem zmarszczek i powstrzymaniu ich dalszego pogłębianiu.

                W medycynie estetycznej istnieje powiedzenie, mówiące, że twarz kończy się na dekolcie. Rzeczywiściepiękna, gładka skóra twarzy, szyi i dekoltu tworzy spójną całość i dlatego też, udając się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej pamiętajmy o skorzystaniu z zabiegów nie tylko na twarz, lecz również na szyję i dekolt.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena