Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych. Możemy wybrać krem w zależności od rodzaju naszej cery, wieku, zasobności portfela i naszych np. preferencji zapachowych. Ceny lepszych jakościowo kremów zaczynają się już od 50 zł a kończą na… i w tym miejscu nie ma górnej granicy.

Data dodania: 2014-11-27

Wyświetleń: 1784

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zabieg czy krem z kwasem hialuronowym?

Ale czy aby na pewno potrzebujemy kremów za ponad 300 czy 500 zł? Czy nie lepiej kupić dobry, wydajny krem za rozsądną kwotę, a resztę odłożyć na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej? Co wybrać? Czy działanie kwasu hialuronowego zawartego w kremie jest takie samo jak jego działanie po wstrzyknięciu do skóry?

Kwas hialuronowy występuje coraz powszechniej jako składnik kremów. Wszystkie firmy, których kremy zawierają kwas hialuronowy chwalą się tym faktem, jednak prawie żadna nie  podaje procentowej zawartości tego składnika w produkcie, ponieważ najczęściej jest go tam niewiele. W celu sprawdzenia faktycznej zawartości poszczególnych składników kosmetycznych wystarczy znaleźć na opakowaniu kremu oznaczenie zwane INCI (z j. ang. International Nomenclature of Cosmetic Index), które określa skład kosmetyku. Dopiero w 1997 roku została ustalona przez Unię Europejską dokładna lista składników produktów kosmetycznych, które muszą być wypisane w kolejności malejącej. Nie trudno się zatem domyślić, że w większości kremów kwas hialuronowy - jako droższy składnik - będzie znajdował się bliżej końca listy INCI. Niemniej jednak, kwas hialuronowy jest bardzo istotnym składnikiem kremów ze względu na swoje właściwości nawilżające. Ważne jest to, by krem, który kupujemy zawierał jak najmniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego czyli tzw. drobno - lub ultradrobnocząsteczkowy kwas hialuronowy. Cena słoiczka kremu z wysoką zawartością kwasu hialuronowego zaczyna się od ok. 90 zł.

Kwas hialuronowy zawarty w ampułkostrzykawce może być przeznaczony do zabiegów wypełniających albo do zabiegów kondycjonujących i nawilżających skórę twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegów nadających objętość ma postać usieciowaną. Oznacza to, że zaaplikowany jednokrotnie będzie się utrzymywał w skórze średnio ok.6-12 miesięcy i będzie wypełniać zmarszczki. Jego zdolność do usuwania zmarszczek wynika z właściwości wiązania wody. Ze względu na to, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody, łatwo sobie wyobrazić jakie działanie ma jeden czy dwa mililitry kwasu hialuronowego. Cena jednej ampułki kwasu hialuronowego waha się od 750 - 1200 zł, przy czym jej cena zależy od stężenia kwasu w ampułkostrzykawce.

Natomiast kwas hialuronowy dedykowany zabiegom kondycjonującym i nawilżającym skórę twarzy, czyli zabiegom mezoterapii, ma postać nieusieciowaną. Nieusieciowany kwas hialuronowy jest stosunkowo szybko wchłaniany przez skórę, dzięki czemu regeneruje i stymuluje ją do odbudowy. Pojedynczy zabieg mezoterapii igłowej kosztuje ok. 200 - 800 zł, przy czym cena zależy od stężenia kwasu hialuronowego w ampułkostrzykawce.

Pielęgnacja gabinetowa jak i domowa powinny się wzajemnie uzupełniać. Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego są wysoce skuteczne i wystarczy wykonywać je jednorazowo (np. jeden raz na rok), lecz nie zapewnią one codziennego nawilżenia i nie wzmocniąbariery lipidowej. Natomiast produkty kosmetyczne z wysoką zawartością kwasu hialuronowego idealnie uzupełniają kurację anti-aging, lecz nadal nie dadzą efektu porównywalnego z odpowiednim zabiegiem, nie wygładzą zmarszczek i nie zlikwidują uszkodzeń skóry spowodowanych słońcem czy wiekiem. Dlatego też, nic nie zastąpi synergistycznego działania zewnętrznego (kremy w pielęgnacji domowej) i wewnętrznego (zabiegi medycyny estetycznej działające w głębokich warstwach skóry). 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena