Zimno i mała ilość słońca to cechy charakteryzujące zimę, które sprawiają, że ta pora roku jest idealna do poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. To właśnie w te kilka mroźnych miesięcy można skorzystać z całego wachlarza zabiegów medycyny estetycznej.

Data dodania: 2015-01-02

Wyświetleń: 1934

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zimowe zabiegi medycyny estetycznej

Zimą rany goją się szybciej, ewentualne obrzęki są mniejsze i ryzyko powstania przebarwień po peelingach jest zdecydowanie niższe. 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierać zimową porą?

Z zabiegów, które prezentuje medycyna estetyczna, w okresie od grudnia do końca marca, należy wybierać przede wszystkim zabiegi głęboko ingerujące w strukturę skóry właściwej. Mezoterapia igłowa, peelingi medycznei powiększanie ust są bez wątpienia jednymi z najbardziej typowych, „zimowych” zabiegów medycyny estetycznej.

Dlaczego mezoterapia zimą?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na zastosowaniu seryjnych, kontrolowanych uszkodzeń skóry przy jednoczesnym dostarczeniu składników aktywnych tj. kwas hialuronowy i aminokwasy w miejsca, które tego wymagają. Skuteczność mezoterapii jest tym wyższa im gęstsze są nakłucia skóry i im bogatszy skład ma koktajl zastosowany w trakcie mezoterapii. Najbardziej wartościowymi składnikami mezoterapii igłowej są m.in.nieusieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy, peptydy biomimetyczne jak również naturalne wyciągi z roślin. Lista składników aktywnych stosowanych w mezoterapii igłowej jest długa, jednak najbardziej sprawdzonym i skutecznym składnikiem jest nieusieciowany kwas hialuronowy. To właśnie nieusieciowana postać kwasu hialuronowego posiada nie tylko wysoce nawilżające właściwości, lecz również stymuluje skórę do przebudowy i produkcji kolagenu.

Dlaczego peelingi medyczne zimą?

Wysoko stężone peelingi medyczne tj. np. peeling pirogronowy, glikolowy, azelainowy, TCA powinny być wykonywane w okresie minimalnego lub braku nasłonecznienia, czyli jesienią i zimą. Cząsteczki wysoko stężonych kwasów docierając do głębokich warstw skóry, powodują koagulację białek, a nawet wywołują kontrolowane zjawisko martwicy komórek skóry. Podrażniona skóra o naruszonych mechanizmach obronnych nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych, gdyż mogą one wywołać przebarwienia. Aby ukoić skórę po peelingach należy stosować kremy łagodzące, które zawierają m.in. kwas hialuronowy i filtry przeciwsłoneczne.

Czy powiększanie i modelowanie ust lepiej wykonywać również zimą?

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego w okolicy ust, jak również dotyczące bezpośrednio ust tj. modelowanie, nadawanie konturu i powiększanie ust będą korzystniej wypadać zimą. Usieciowany kwas hialuronowy ma wysokie zdolności wiązania wody w skórze, przez co niejako „rozpycha” tkankę w którą jest wstrzyknięty. Skutkuje to powiększeniem i uwydatnieniem tkanki w którą jest podany i również powoduje powstanie obrzęku. Aby zminimalizować obrzęk, jak również ewentualne wynaczynienia( powodujące siniaki) należy stosować zimne okłady i unikać wykonywania zabiegów powiększania ust kwasem hialuronowym w letnie, gorące dni. Warto dodać, że kwas hialuronowy rozkłada się wolniej w niskich temperaturach- czyli kwas hialuronowy wstrzyknięty zimą będzie dłużej utrzymywał efekt.

Zima to zdecydowanie najlepszy czas na pozbycie się wielu defektów skóry za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Do dyspozycji pacjentów gabinetów medycyny estetycznej są właściwie wszystkie zabiegi, o ile oczywiście nie wystąpią przeciwskazania. Do zabiegów medycyny estetycznej, które typowo należy wykonywać zimą należą m. in. mezoterapia igłowa z użyciem kwasu hialuronowego, peelingi medyczne i powiększanie ust.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena