Systemy kinetyczne już na dobre wkradły się do naszego życia. Można jest znaleźć praktycznie na każdym kroku, coraz częściej zaczynają pojawiać się w naszych domach. Ta nowoczesna technologia znacznie ułatwia nam życie oraz sprawia sporo satysfakcji.

Data dodania: 2014-12-11

Wyświetleń: 1849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Systemy kinetyczne i ich zastosowanie

Czy wiesz co to są systemy kinetyczne, jakie mają możliwości oraz gdzie możemy mieć kontakt z takimi systemami?

Systemy kinetyczne to rozwiązania, które umożliwiają nam kontakt z najróżniejszymi urządzeniami bezdotykowo, czyli za pomocą głosu, gestów czy ruchów. Już teraz zapewne do głowy przychodzą CI różne urządzenia, gdzie już miałeś przyjemność mieć z nimi kontakt. To są właśnie urządzenia, w których zastosowano nowoczesne technologie, które umożliwiają nam bezdotykowy kontakt z multimediami.

 

Niektóre urządzenia produkowane są wraz z systemami kinetycznymi dla zabawy i rozrywki a inne w celu ułatwienia nam życia i funkcjonowania. Drugi model można spotkać w nowoczesnych, inteligentnych domach, gdzie za pomocą głosu można zgasić światło, przyciszyć, pod głosić czy nawet zmienić kanał w telewizorze, zamknąć bramę wjazdową czy nawet otworzyć zamek drzwi.

 

Gry od zawsze to pasja która pochłania nam bardzo dużo czasu, poświęcają się nim nie tylko dzieci i młodzież ale nawet i starsze osoby. Zastosowanie systemów kinetycznych w konsolach służących do grania jeszcze bardziej przyciągało zainteresowanie graczy. Wyobraź sobie iż nawet bez stołu do ping ponga możesz zagrać z swoim przyjacielem w tą grę, wystarczy tylko konsola z odpowiednim sensorem(systemem kinetycznym) i stając przed telewizorem śmiało możecie zagrać mecz w ping ponga, piłkę nożna czy siatkówkę. Możesz również tańczyć, biegać, grać w golfa oraz wiele innych dyscyplin nie tylko sportowych.

 

Systemy kinetyczne znalazły również zastosowanie w prezentacjach multimedialnych, które są demonstrowane nie tylko w szkołach wyższych ale również na szkoleniach, konferencjach czy innych wykładach. Zmiana sposobu demonstracji materiałów, które chcemy przedstawić uczestnikom na ten bezdotykowy nie tylko znacznie ułatwia pracę wykładowcy ale również jest ciekawsza dla studenta czy innego uczestnika wykładów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena