Rozważając budowę drogi dojazdowej do własnej posesji czy też osiedla warto zastanowić się jakiego materiału użyć by droga wykonana była jak najlepiej i z najlepszego rodzaju materiału. 

Data dodania: 2015-03-23

Wyświetleń: 6028

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Z jakiego rodzaju kostki brukowej zbudować drogę dojazdową do osiedla?

Wybierając kostkę brukową, należy wybrać taki jej rodzaj, by jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Przemierzając ulicę miast, coraz częściej możemy się spotkać  z tym, że wszelkie rodzaje dróg dojazdowych np. na osiedla wykonane są z kostki brukowej. To samo dotyczy również dróg dojazdowych na prywatne posesje. Związane jest to przede wszystkim z trwałością bruku, łatwością naprawy, oraz brakiem problemów z ewentualnym demontażem.

Planując jednak budowę drogi dojazdowej, warto pamiętać, że brukarstwo wymaga fachowej wiedzy osób zajmujących się układaniem kostki brukowej. Ważna bowiem jest grubość kostki dopasowana do intensywności ruchu na danej ulicy (produkowane są zazwyczaj kostki brukowe o grubości od 4 cm do 10 cm), a także wykonanie podłoża pod układanie kostki, którego dobre dopasowanie i wykonanie zapobiegnie w przyszłości zapadaniu się kostki oraz innym uszkodzeniom drogi.

Pod budowę drogi dojazdowej warto rozważyć także materiał, z jakiego kostka brukowa jest wykonana. I tak w zależności od surowca wyróżniamy kostki kamienne (granitowe, bazaltowe), kostki ceramiczne, kostki betonowe czy kamień polny. Najlepszym rozwiązaniem dla budowy drogi dojazdowej będzie niewątpliwie kostka granitowa. Kostki granitowe ze względu na materiał z jakiego są wykonane dają możliwość łatwego cięcia i polerowania.  Posiadają także spore walory estetyczne. Najważniejszą jednak cechą tych kostek jest jednak ich wytrzymałość i kwasoodporność. To dzięki właśnie tym cechom, kostki granitowe powinny być używane w budownictwie, do budowy dróg dojazdowych.

Reasumując, obecnie, nie ma problemu z zakupem odpowiedniej kostki brukowej. Na rynku istnieje bowiem szereg firm, których głównym kierunkiem działalności jest sprzedaż kostki brukowej. Ważne jest aby Przed zakupem, warto jednak zastanowić się jakie jest przeznaczenie kostki brukowej – pod budowę czego jej użyjemy. Warto różnież skonsultować zakup z profesjonalną firmą brukarską. Odpowiednia grubość, materiał z którego wykonana będzie kostka, a także odpowiednio wykonane podłoże, pozwoli w przyszłości uniknąć męczących napraw, i da satysfakcję dobrze wykonanej pracy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena