Każdy z nas przymierzając się do budowy domu musi zaplanować, w jaki sposób ten dom zostanie wykończony z zewnętrz to znaczy jak ma wyglądać jego elewacja zewnętrzna oraz w jaki sposób zostanie zagospodarowane otoczenie wokół budynku, czy też jak będzie wyglądać ogrodzenie naszej posiadłości.

Data dodania: 2017-04-01

Wyświetleń: 1691

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kompatybilność materiałów: kostka brukowa, ogrodzenie, elewacja budynku

Budynek mieszkalny jak i jego otoczenie powinny ze sobą współgrać, komponować się z sobą i stanowić spójną całość. Aby ten efekt otrzymać powinniśmy wykorzystać te same materiały do wykonania nawierzchni czy też różnych elementów wykończeniowych budynku lub ogrodzenia. Jest to punkt wyjściowy do utrzymania harmonii.

Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest wykorzystanie materiałów spójnych kolorystycznie, które będą współgrały z otoczeniem. Efekt ten możemy osiągnąć w dwojaki sposób. Po pierwsze wykorzystujemy materiały zbliżone do siebie kolorystycznie lub zupełnie odbiegamy od tego zabiegu i do podkreślenia charakteru otoczenia wykorzystujemy materiały na zasadzie kontrastu. Dzięki drugiej opcji można w ciekawy sposób uwidocznić różnice poszczególnych elementów naszego otoczenia.

Zaprojektowanie naszego wymarzonego domu i jego otoczenia w zbliżonym stylu pozwoli nam dobrze czuć się w takim otoczeniu i wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, aby przy projektowaniu wziąć pod uwagą styl i charakter najbliższej okolicy, aby zbyt mocno się nie wyróżniać od sąsiednich nieruchomości. Spójna i harmonijna aranżacja ma zasadniczy wpływ na to jak jesteśmy postrzegani przez osoby postronne. Dzięki odpowiedniej kompozycji i realizacji projektu stworzymy ciekawą, atrakcyjną, a być może niebanalną przestrzeń.

Planując ogrodzenie w stylistyce budynku stwarzamy wrażenie, że nasz dom zaczyna się już na granicy nieruchomości. Uwidaczniamy w ten sposób, że otoczenie domu stanowi jego integralną całość, a mała i duża architektura są ze sobą spójne. Dołączając do tego nawierzchnie wykonane z podobnego materiału stwarzamy wrażenie płynności, która łączy poszczególne elementy otoczenia. Wszelkiego rodzaju obiekty małej architektury rozmieszczone rozważnie i z wyczuciem nadadzą otoczeniu dynamiki. Pamiętajmy jednak, aby ich styl, rodzaj zastosowanych materiałów, faktur i kolorów był ze sobą dobrany i pasował do otoczenia.

Obecnie producenci materiałów budowlanych oferują nam szereg materiałów do wykańczania elewacji budynków, schodów, cokołów, nawierzchni czy ogrodzeń, które ze sobą harmonizują. W obecnej sytuacji jedynym elementem, który nas ogranicza jest nasza wyobraźnia. Jednak, jeżeli nie  czujemy się na siłach poprośmy o pomoc specjalistyczną firmę lub konsultantów w firmie z materiałami budowlanymi, którzy nam doradzą i pozwolą dobrać odpowiednie materiały na elewację budynku, ogrodzenie czy nawierzchnię wokół budynku. Dzięki temu rozwiązaniu w jednym miejscu zakupimy niezbędne materiały oraz zaoszczędzimy czas i pieniądze. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena