W życiu każdego z nas zdarzają się czasami sytuacje, kiedy to w wyniku pewnych niezależnie zaistniałych od nas samych okoliczności jesteśmy zmuszeni powracać do domu późną porą nocną.

Data dodania: 2014-11-07

Wyświetleń: 1699

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczywiście, jeżeli są to powroty w kilka osób nie dostrzegamy zazwyczaj w tym nic niebezpiecznego. Podobnie rzecz się przedstawia w przypadku samotnych powrotów bezpieczną i dobrze oświetloną okolicą. Co jednak, kiedy zaistnieje wyższego rodzaju potrzeba powrotu do domu lub przejścia w jakimś niebezpiecznym miejscu, gdzie sama myśl powrotu tą drogą może wywołać już pewne obawy z naszej strony? Naturalnie najrozsądniej brzmiącą odpowiedzią jest to żeby unikać tego rodzaju sytuacji, niestety życie potrafi czasami płatać nam różnego rodzaju figle w związku, z czym nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli, dlatego też warto abyśmy się w odpowiedni sposób zabezpieczyli przed przykrymi incydentami. W tym też celu możemy używać wielu różnego rodzaju opcji począwszy od nauki sztuk walki a skończywszy na zakupie broni służącej do celów typowo obronnych. Istnieją jednak nieco prostsze i równie praktyczne możliwości skutecznej obrony,

Jak i po co?

Gaz pieprzowy będzie z całą pewnością jednym z najprostszych i zarazem bardzo skutecznych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa zarówno sobie samemu jak i naszym bliskim. Wygodne i mieszczące się nawet w małej, damskiej torebce praktyczne urządzenie obronne w postaci ręcznego miotacza gazu, spowoduje u napastnika na pewno duże zaskoczenie. Dzięki temu mamy czas na odpowiedniego rodzaju reakcję, którą to może być nawet ucieczka. Działanie gazu obronnego polega jednak głównie nie na opcji zaskoczenia, ale na wywołaniu ostrego łzawienia popartego pieczeniem oczu, co przyczynia się do znacznego ograniczenia widoczności. Praktycznie każdy gaz pieprzowy jest czy też będzie w stanie wywołać podrażnienie górnych dróg oddechowych. Atutem zastosowania gazu jest na pewno to, że na jego posiadanie i użycie we własnej obronie nie jest wymagane posiadanie zezwolenia. Pamiętajmy jednak, że gaz pieprzowy może zostać używany jedynie w granicach obrony koniecznej, w innym przypadku jego użycie może zostać potraktowane, jako naruszenie prawa.

Ważne!

Decydując się na zakup i korzystanie z gazu pieprzowego pamiętajmy o bezpiecznym przechowywaniu gazu i ograniczeniu dostępu do niego ze strony dzieci.

Licencja: Creative Commons