Sezon zimowy zbliża się nieubłaganie, a tytułowe pytanie zaczyna sobie stawiać coraz więcej osób. Ideałem byłaby kurtka modna ale zarazem ciepła i nie krępująca ruchów. Co wybrać?

Data dodania: 2014-11-04

Wyświetleń: 2099

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaką kurtkę kupić aby nie marznąć w zimie?

Jakie kroje nosić się będzie tej zimy? Zapraszam na krótki mini-przewodnik.

Przede wszystkim wybierając kurtkę weź pod uwagę, iż, bez względu na panujące trendy, ma Ci być w niej wygodnie i musi być dopasowana do Twojej sylwetki. Nie daj sobie narzucić żadnych pomysłów, które nie spełniają powyższych kryteriów, a tym bardziej nie pasują do twojego stylu czy po prostu źle się w nich czujesz.

Jeśli już wiesz czego należy unikać zastanów się nad propozycjami projektantów na zimę 2014/2015 – powinny one zadowolić każdego, bez względu na to jaka odzież preferuje.

Dla miłośników luźniejszych krojów przygotowano kolekcje związane z militariami, sportem oraz moda uliczną. Kurtki pikowane, puchowe, oraz tzw. „oversize” nadają się do założenia pod nie kilku dodatkowych warstw ubrań co oznacza ciepło. Już nasze babcie mówiły, Iż nie ma skuteczniejszej ochrony przed zimnem niż ubieranie się „na cebulkę”.

Stylowe w nadchodzącym sezonie będą również, obecne od kilku lat na wybiegach na całym świecie, poncha, peleryny oraz duże swetry i płaszcze. Ciekawym trendem, zupełnie kontrastującym z wymienionymi powyżej, są okrycia półprzezroczyste lub z motywami kwiatowymi. Równie trendy wydają się być czerwienie oraz kraty, które znane są od wielu, wielu lat, a ich uniwersalność i świetny wygląd pozwala im ciągle być na topie.

Z ciekawostek będących „na topie” warto wymienić choćby pióra, jako element ozdobny, który proponuje Alberta Ferretti, jako wykończenie sukni wieczorowych, co Łukasz Jemioł zamienił na ozdoby kurtek w kolorach bezowym i błękitnym. Co ciekawe taki np. Ralph Lauren na ten sezon jest zwolennikiem pudrowego różu noszonego – kolekcja zwiera kaszmirowe swetry wraz z pelerynami i jako dodatki futrzane szale – oczywiście różowe.

Sezon zimowy nie mógłby się jednak obejść bez szarości w kontrastach z limonka i fuksja. Swoje miejsce odnalazły także odcienie nasycone takich barw jak szafir, czerwień czy szmaragd. Czerń jest natomiast łączona z granatem oraz złotem.

Nie inaczej jest również z minimalistycznymi ubraniami w białym kolorze. Klasyczne kroje oraz miękko układające się materiały to główne trendy dominujące u Hermesa i Ralpha Laurena. Fascynacje architekturą to z kolei źródło pochodzenia falban, równie popularnych nadchodzacej zimy.

Projektantka Anna Dudzińska stwierdza wprost – ołówkowe, skórzane spódnice w zestawieniach z bardzo długimi i obszernymi płaszczami będą hitem sezonu. Kolejna mocna tendencje stanowić będą futra oraz bogactwo zdobień całej garderoby.

Sport i wygoda również zagoszczą w tym roku na zimowych ulicach. Dresy, bluzy z nadrukami czy też sportowe obuwie powoli wchodzą już do kanonu najbardziej nawet konserwatywnie nastawionych projektantów.

Tworząc jednak własną szafę i uzupełniając kolekcję ubrań pamiętaj o jednym – to moda jest dla ludzi, a nie ludzie dla mody.

Licencja: Creative Commons