Uprawianie ogrodu, nawet jeśli tylko ogranicza się do utrzymywania trawnika, jest związane z utrzymaniem pewnego rytmu powiązanego z naturalnymi porami roku.

Data dodania: 2015-04-29

Wyświetleń: 1846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ogród w lecie

Nie inaczej jest również w lecie, a jest to pora dość specyficzna, konkurująca odo oceny „najradośniejszej” z latem.

Przygotowania do lata należy podzielić na dwie, zasadniczo różne ścieżki. Pierwszą z nich jest przygotowanie roślin i ich pielęgnacja, a drugi wszelkie akcesoria ogrodowe.

Jeśli chodzi o rośliny z latem związany jest przede wszystkim problem odpowiedniego ich nawodnienia. Podstawowym problemem jest oczywiście pora podlewania, a właściwie zakaz tego robienia podczas chwil, gdy słońce stoi na niebie najwyżej. Jeśli taka metoda zostanie zastosowana wówczas możemy rośliny „poparzyć” co kończy się obniżeniem ich atrakcyjności wizualnej, a także możliwości pojawienia się wielu chorób.

Oddzielną kwestią jest na pewno przygotowanie akcesoriów takich jak altanka, grill czy też leżaki ogrodowe bądź zestawy stół plus krzesła. Jeśli chcemy wypoczywać dobrze i mieć duża frajdę z przebywania we własnym ogródku nie możemy zapomnieć o tych urządzeniach.

Grill musi być przede wszystkim zakonserwowany podczas pory jesiennej, po to aby móc go odpalić kiedy tylko zrobi się cieplej. Należy go oczyścić, natrzeć tłusta substancją bądź czymś co go zakonserwuje. Lato to oczywiście wyczyszczenie go, a  dopiero wtedy wypróbowanie jego użyteczności w praktyce.

Altanka to przede wszystkim przegląd dachu i ścian pod kątem dziur oraz wilgoci, jaka mogła się pojawić przez zimę. Należy tutaj użyć farb antygrzybicznych i innych środków konserwujących.

Leżaki ogrodowe oraz zestawy z krzesłami muszą być przeglądnięte przed latem. Ewentualne obluzowane części należy dokręcić, a całość poddać konserwacji.

Jak więc widać aby ogród mógł być w pełni gotowy do lata należy włożyć w to trochę wysiłku. Nie jest on bardzo duży jednak niezbędny aby wszystko działało jak należy. Wtedy czas spędzany na nim będzie przyjemnością, a także zapraszanie gości okazją do pochwalenia się pięknym ogrodem.

Ogród wycisza i pozwala na uspokojenie się, a także, w niektorycg sytuacjach, na pozbycie negatywnej energii, która gromadzi się w każdym z nas gdy pracuje i wchodzi w interakcje z innymi ludźmi. Warto o niego dbać, a on odpłaci nam tym co najlepsze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena