Jakie opony wybrać? Ten wybór spędza sen z powiek wielu rolnikom, chcącym posiadać dobrze działające sprzęty. W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, jakie opony rolnicze warto wybierać. 

Data dodania: 2013-05-30

Wyświetleń: 1787

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy rolnik ci to powie: dobra opona to podstawa. Bez niej żaden traktor ani kombajn nie będzie mógł w odpowiedni sposób funkcjonować. Nie ma w końcu pojazdu mechanicznego, który potrafiłby poruszać się bez kół. Przynajmniej, jak na razie takiego nie wymyślono. I zdaje się, że technologia aż tak bardzo nie zacznie galopować do przodu, aby nastąpiło to w najbliższym czasie. Pozostaje więc nam martwienie się o to, jaka opona dla naszego pojazdu rolniczego będzie najlepsza.

Podczas kupowania opon rolnych, należy zwracać szczególną uwagę na ich trwałość i wytrzymałość. Dzięki temu korzystanie z nich przez kilka sezonów będzie jak najbardziej możliwe. Warto zwracać również uwagę na bieżnik, jaki opony posiadają. Im jest on grubszy, tym lepiej. Wyjeżdżając traktorem czy kombajnem w pole, nie trzeba będzie się martwić, że wrócimy bez koła lub coś złego stanie się z oponą. Cała konstrukcja będzie odpowiednio solidna. Ponadto, kupując dobrej jakości opony rolnicze, zwiększamy swój komfort podczas jazdy pojazdem rolniczym. Jak wiadomo, na najwyższe wygody podczas prac rolnych nie można liczyć. Zawsze jednak można poprawić swoje położenie i komfort pracy poprzez odpowiednie dobranie opon do swoich maszyn rolniczych. Pojazd będzie dużo bardziej stabilny na solidnych oponach. Dzięki temu będziemy mogli się w nim czuć bardziej bezpiecznie.

Urządzenia rolne muszą często również przemieszczać się po trudnej nawierzchni, twardej bądź grząskiej. Niesłychanie istotna jest przyczepność, jaką zapewniają dobrze dobrane opony. Żadna powierzchnia solidnym oponom nie będzie straszna. Tak samo jak znajdujące się na drodze przeszkody. Często na ścieżkach polnych znajdują się albo kolczaste rośliny, albo po prostu potłuczone butelki po różnych napojach. Nietrudno na takim terenie przebić oponę. Zminimalizować ryzyko występujące w takiej sytuacji można dzięki temu, że będzie się w posiadaniu odpornych na przecięcia opon. Większość tworzonych na potrzeby rolne opon właśnie taka jest. I bardzo dobrze.

Trwałość i wytrzymałość. To najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać solidna opona.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena