Prawdziwy rolnik wie, że bez odpowiednich środków ochrony roślin nie da się zbierać dużych plonów. Poniższy tekst  pozwoli zdecydować, czy lepsze są pestycydy naturalne, czy syntetyczne. 

Data dodania: 2013-05-29

Wyświetleń: 1772

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rośliny w środowisku naturalnym narażone są na wiele zagrożeń. Przede wszystkim szkodliwe mogą być dla nich występujące w przyrodzie insekty, grzyby oraz chwasty. Te trzy grupy szkodników mogą wyrządzić prawdziwe spustoszenie wśród uprawianych przez rolnika roślin. Aby im przeciwdziałać, należy stosować Środki Ochrony Roślin. Dzięki nim walka z takimi szkodnikami nie będzie walką z wiatrakami. Będzie naprawdę skuteczna. Oczywiście, jeśli środki zostaną w prawidłowy sposób zastosowane.

Można wybrać dwa rodzaje pestycydów, jakie będziemy stosować do ochrony roślin. A mianowicie, możemy zdecydować się na pestycydy naturalne oraz syntetyczne. Oba te rodzaje pozwalają na ochronę roślin w bardzo dużym wymiarze.

Przyjrzyjmy się najpierw bliżej pestycydom naturalnym. Są to przede wszystkim takie substancje, które można czerpać z innych roślin, aby roślinom uprawnym można było na podstawie występujących w nich związków chemicznych wytworzyć naturalną ochronę. Ciągle prowadzone są badania nad tym, z jakich roślin możliwe jest czerpanie takich naturalnych substancji. Zespół międzynarodowych badaczy odkrył, że przełomem wśród naturalnych środków ochrony roślin może być chrzan i rzepak. Przede wszystkim związki chemiczne, jakie posiadają te rośliny, będą mogły pomóc w zwalczaniu szkodników i chwastów rozwijających się w ziemi. Dzięki temu można będzie stworzyć idealne pole do rozwoju roślin uprawnych.

Przechodząc już do pestycydów syntetycznych, to jest to nic innego jak wszystkie środki ochrony roślin, jakie można nabyć w sklepie i które zostały przygotowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Do rolnika należy decyzja, z jakich form pestycydów woli korzystać.

Najczęściej rolnicy decydują się jednak na pestycydy syntetyczne. Są to środki dużo silniejsze i posiadające długofalowe działanie. Przez to rolnik ma pewność, że taka substancja po prostu zadziała i całego procesu nie będzie musiał powtarzać zbyt często. 

Licencja: Creative Commons