Lato dla większości z nas to czas beztroskiego wylegiwania się na plaży – niekoniecznie nad morzem, może być i nad pobliskim jeziorem, dlatego kostiumy kąpielowe wyciągamy i przymierzamy już parę miesięcy wcześniej.

Data dodania: 2021-07-08

Wyświetleń: 577

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Do wypoczynku dla leniwych i bardziej aktywnych

Cena komfortu

Dobrej jakości stroje kąpielowe kosztują dość sporo. Szyje się je ze specyficznych materiałów i ze szczególną dbałością o detale. Bez względu na to, czy chodzi o stroje kąpielowe dwuczęściowe, czy jednoczęściowe, od ich projektu do gotowego produktu wiele osób naprawdę musi się sporo napracować. Nie warto kupować najtańszych strojów na targowiskach – zresztą jeśli nie wierzysz na słowo, to po kwadransie w takim stroju na pewno zapamiętasz to raz na zawsze. Zero komfortu termicznego, obcierające szwy, materiał, który wcale się ładnie nie układa – taka jest cena pozornych oszczędności.

Nie tylko dla leniwców

W leżeniu na plaży nie ma niczego złego (pod warunkiem, że leżakujesz z umiarem i zawsze pamiętasz o filtrze UV), ale przecież ciepłe, letnie dni to też świetna okazja do aktywnego wypoczynku we wodzie. Tutaj warto odwiedzić sklep sportowy i przeszukać sportowe stroje kąpielowe. Często będą to stroje kąpielowe jednoczęściowe, bo dają one nieco większy komfort w czasie pływania, ale i dwuczęściowe można znaleźć. W tym przypadku poza podstawowymi wymaganiami, jakie stawia się strojom kąpielowym na plażę, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na komfort noszenia przy aktywności fizycznej – kiedy intensywnie się ruszasz, wiele zwykłych strojów spowoduje dyskomfort i otarcia skóry. Możesz tego uniknąć, wybierając kostiumy kąpielowe jednoczęściowe zaprojektowane specjalnie do aktywnego wypoczynku.

Styl ma znaczenie

W stroju kąpielowym przede wszystkim masz się dobrze czuć. Nie zaszkodzi jednak również świetnie wyglądać, prawda? Dziś w sklepach sportowych można znaleźć stroje w różnych fasonach i wariantach kolorystycznych. Modną w tym roku propozycją jest na przykład czarny strój kąpielowy jako elegancka alternatywa dla dość pstrokatych klasycznych propozycji.

Jeśli chcesz zamaskować niedostatki swojej figury, to możesz wybrać na przykład strój kąpielowy z wysokim stanem albo strój kąpielowy ze spodenkami. Tych propozycji parę lat temu można było ze świecą szukać, ale dziś w ofercie ma je praktycznie każdy sklep sportowy. Dawny podział na stroje dwuczęściowe dla osób o zgrabniejszych ciałach i jednoczęściowe dla tych, które niezbyt dobrze czują się w swojej skórze, dziś można w dużej mierze odłożyć do lamusa. Wybór jest znacznie większy i możesz pozwolić sobie na to, żeby w te wakacje poczuć się sobą bez konieczności zastanawiania się, co inni sobie pomyślą.

Dlaczego akurat w sklepie sportowym?

Na koniec wypadałoby jeszcze dodać małe uzasadnienie: dlaczego tak bardzo promujemy zakupy strojów kąpielowych w sklepach sportowych? Otóż dlatego, że bardzo często będą to zakupy znacznie tańsze niż w markowych butikach z bielizną, a komfort noszenia stroju będzie nawet większy. W sklepie sportowym najczęściej nie ma problemu z doborem rozmiaru – gama jest większa niż w butikach, a dostępność wielu krojów pozwala dobrać taki strój, w którym poczujesz się swobodnie. Jakby na to nie patrzeć, sklepy z bielizną nastawione są na projekty z żurnali, często nieprzystające do rzeczywistości, a w sklepie sportowym znajdziesz stroje kąpielowe na każdą figurę.

Jasne – nie musisz nam wierzyć, bo to w końcu tylko tekst w internecie. Ale zastanów się, czy nie warto dać szansy sklepom sportowym. Najlepsze z nich wbrew pozorom wcale nie są stworzone tylko dla fanatyków aktywności fizycznej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena