Zamaskowanie blizn na ciele jest możliwe. Bez względu na to czy powstały one na skutek zadrapań, ran czy trądziku. Trwałą „pamiątkę” w formie blizny można ukryć na kilka sprawdzonych sposobów. O jakich rozwiązaniach mowa?

Img

Ukrycie szpecących ciało blizn wpływa często na zmianę nastawienia do własnego ciała i uwalnia od kompleksów. Współczesne metody ukrywania blizn są nie tylko skuteczne, ale często mało inwayzjne – oczywiście w zależności od konkretnej, wybranej metody.

 

Blizna ukryta za tatuażem

Specjaliści nie widzą przeciwwskazań, aby tatuować miejsce pokryte jedną lub większą ilością blizn. Zaletą tatuażu jest nie tylko skuteczne ukrycie blizny, ale także odwrócenie od niej uwagi. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż barwnik aplikowany w miejscu powstania blizny może się przyjąć nieco inaczej niż na skórze zdrowej. Efektem tego mogą być między innymi odbarwienia – niektóre zauważalne gołym okiem. Chodzi zwłaszcza o rozwiązania, które obejmują nie tylko bliznę, ale także miejsce wokół niej. Możliwe jest również wykonanie tatuażu wokół blizny. Jest to rozwiązanie, które pozwala odwrócić uwagę od ewentualnych śladów i zrostów. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się tatuaż kolorowy, a nie czarno-biały. Właściwy wzór, kształt i kolor potencjalnego tatuażu powinien być zawsze uzgodniony z osobą, której powierzymy wykonanie malunku.

Ukrywanie blizn przy pomocy podkładu

Skuteczne i szybkie zakrycie blizny przy pomocy makijażu to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów. Właściwy dobór makijażu jest w tej materii niezwykle istotny. Konieczne jest umiejętne dopasowanie odcienia i stopnia korektora oraz podkładu kamuflującego do koloru i odcienia samej cery. Sprawnie wykonany makijaż nie tylko umiejętnie zakryje blizny, ale także sprawi, że będziemy wyglądać pięknie.

 

Wśród kosmetyków, które najlepiej ukrywają blizny niezmiennie znajdują się korektor oraz podkład. Stosunkowo niewielkie niedoskonałości można z powodzeniem ukryć przy pomocy podkładu o średnim poziomie krycia – skuteczny w tym względzie będzie między innymi podkład Vichy. Jeśli idzie o nieco większe zmiany skórne, konieczny może się okazać wybór pomiędzy bardziej kryjącymi fluidami. Zakrycie blizny przy użyciu podkładu odbywa się poprzez nałożenie odpowiedniej ilości środka, równomierne rozprowadzenie na całej powierzchni skórnej, dbając o to, by nie powstawały smugi. Podkład powinien być oczywiście kolorystycznie dobrany do odcienia cery. Odcień zielony doskonale ukrywają zaczerwienienia czy krosty. Żółty pozbywa się blizn o fioletowym kolorze zabarwienia. Z kolei kosmetyki o odcieniu niebieskim świetnie kamuflują przebarwienia i blizny o barwie pomarańczowej – np. te powstałe pod wpływem działania promieni słonecznych.

 

Szeroki wybór markowych podkładów oferuje apo-discounter.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona