Podczas wakacyjnej podróży autem może nam się przydarzyć wiele niespodziewanych sytuacji. Aby dotrzeć do celu często pokonujemy setki kilometrów. Aby czuć się bezpieczniej, warto wykupić polisę Assistance. Zobacz, jakie są jej zalety i czym się kierować przy wyborze.

Data dodania: 2014-08-12

Wyświetleń: 1105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje w trasie? Pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu

Wakacje to okres wzmożonego ruchu na drodze, a co za tym idzie, większej liczby wypadków. Według danych Komendy Głównej Policji to właśnie w okresie wakacyjnym zdarzają się one najczęściej. Tylko w lipcu i sierpniu 2013 roku policjanci odnotowali ich aż 5,8 tys. Jednak w podróży autem może przydarzyć nam się nie tylko wypadek lub kolizja, ale i szereg innych, z pozoru niewinnych, lecz kłopotliwych sytuacji, takich jak awaria samochodu, zgubienie kluczyków, kradzież auta czy też szkodliwe działanie zjawisk atmosferycznych, np. huragan, grad lub uderzenie pioruna. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia Assistance całkowicie eliminujemy ryzyko stresu, straconego czasu i niepotrzebnych kosztów.

Przed czym chroni polisa Assistance?

W ramach polisy Assistance ubezpieczyciel pomaga nam uporać się z nagłymi problemami na drodze i pokrywa związane z nimi koszty. W przypadku awarii firma ubezpieczeniowa naprawia samochód na miejscu lub odholowuje go do warsztatu. Może także zorganizować dla nas transport zastępczy, którym będziemy kontynuować podróż lub może opłacić hotel, w którym zatrzymamy się wraz z pasażerami w oczekiwaniu na naprawę auta. Jeśli w wyniku wypadku doznamy uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel pokrywa koszty hospitalizacji. Ubezpieczenie może obejmować także koszt wynajęcia tłumacza, prawnika lub opiekuna, który zajmie się naszymi dziećmi czy zwierzętami. Ubezpieczenie działa 24 godziny na dobę, więc pomoc możemy otrzymać w każdej chwili.

Zakres ubezpieczenia warunkuje głównie koszt wybranej przez nas polisy. Warto więc dokładnie zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy i porównać oferty różnych firm. Standardowe ubezpieczenie obejmuje Polskę oraz Europę, jeśli więc na wakacje wybieramy się poza strefę Unii Europejskiej, dobrze jest rozszerzyć je o dodatkowe kraje. Wybierając się w podroż do takich państw jak: Rosja, Ukraina, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Tunezja, Turcja, Maroko, Albania, Iran, Izrael, Czarnogóra, Macedonia i Mołdawia należy również pamiętać o wyrobieniu tzw. Zielonej Karty, będącej dowodem na posiadanie obowiązkowego ubezpieczania OC. Większość firm oferuje ją swoim klientom bez żadnych dodatkowych opłat.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeśli zdecydujemy się na wykupienie polisy Assistance, warto sprawdzić ofertę firmy, z której usług już korzystamy, np. w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dlaczego? Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zniżki dla stałych i lojalnych klientów (zobacz np. .https://www.libertydirect.pl/komunikacyjne/ubezpieczenie-premium-assistance.html). Analizując propozycje różnych firm, dobrze jest korzystać z internetowych kalkulatorów online, które po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza dotyczącego naszych preferencji szybko wyliczą wysokość składki.

Pamiętajmy, że nawet jeżeli dokładnie sprawdzimy przed podróżą stan naszego pojazdu i zachowamy szczególną ostrożność na całej długości trasy, nigdy nie możemy mieć pewności, że przebiegnie ona bez nagłych, nieprzewidzianych zdarzeń. Wypadki, kolizje oraz awarie mogą się zdarzyć każdemu. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena