W małych i średnich przedsiębiorstwach coraz bardziej istotne staje się wykorzystanie nowych technologii. To szansa nie tylko na usprawnienie komunikacji i obiegu dokumentów, ale i najlepsze świadectwo innowacyjności firmy. Zobacz, na jakie rozwiązania możesz liczyć w zakresie integracji urządzeń mobilnych i jak w pełni wykorzystać płynący z tego potencjał.

Data dodania: 2014-06-25

Wyświetleń: 1390

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Integracja urządzeń mobilnych w firmie? Prosta i naturalna

Możliwości oprogramowania

Największą zaletą urządzeń mobilnych, oprócz dostępu do sieci, jest także dostęp do firmowego oprogramowania. To gwarancja efektywniejszej komunikacji, sprawnego obiegu dokumentów i możliwość zdalnego zarządzania pracą zespołu. Warto pamiętać o tych korzyściach i wykorzystywać je w codziennym funkcjonowaniu firmy. Nawet po godzinach, kiedy nie mamy już ochoty włączać komputera, możemy sprawdzić postęp prac i odpowiadać na pytania współpracowników lub klientów za pośrednictwem telefonu lub tabletu. W tym celu niezbędne jest dobrze zintegrowane oprogramowanie, które umożliwi otwieranie, edycję i przesyłanie plików z każdego urządzenia, z którego połączymy się z siecią (zobacz wiecej: www.microsoft.com/pl-pl/male-srednie-firmy/oferty-specjalne/Office365-dla-malej-firmy/default.aspx).

Pięć urządzeń – jedna licencja

W ramach usługi Office 365 wystarczy jedna licencja, by nasz pracownik mógł w pełni legalnie korzystać ze swojego oprogramowania na pięciu różnych urządzeniach mobilnych (mogą to być np. stacjonarne komputery służbowy i domowy, laptop, tablet i smartfon). Dzięki takiej integracji nie tylko generujemy spore oszczędności w firmie, ale i dajemy pracownikom komfort działania, także poza biurem. Możliwość dostępu do dokumentów, ich modyfikacji, czy omówienie zmian z zespołem lub z klientem może zadecydować o powodzeniu przedsięwzięcia. W dobie Internetu niewiele firm może sobie pozwolić na to, by ich pracownicy bywali poza zasięgiem.

Office na iPada

Ku zadowoleniu wielu przedsiębiorców od kilku miesięcy mamy już możliwość korzystania z pakietu Office 365 także na iPadach. Aplikacje można pobrać za darmo z AppStore. Do wyboru mamy trzy najpopularniejsze biurowe rozwiązania, czyli: Word, Excel i Power Point. W aplikacji Word mamy możliwość zespołowej pracy nad dokumentem i tzw. wersjonowania pliku (czyli zapisywania kolejnych wersji dokumentu z zachowaniem możliwości powrotu do poprzednich). Posiadacze iPadów mogą również swobodnie dodawać formuły i wykresy w aplikacji Excel. Power Point pozwala na tworzenie, edytowanie i bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji.

Pełna integracja urządzeń mobilnych pozwala pracownikom firm na swobodne i sprawne działanie. Redukuje także ryzyko, że po wielokrotnych korektach lub konwersjach pliki nie będą poprawnie odczytywane na komputerze naszych klientów. Warto więc zwrócić uwagę na dobór odpowiednich narzędzi i aktualizowanie licencji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena