Każdego dnia coraz więcej osób uskarża się na bóle kręgosłupa i pleców. Aktualny tryb życia sprzyja coraz szybszemu przeciążaniu się kręgosłupa i stawów. Statyczny charakter pracy, to największy zabójca naszych pleców.

Data dodania: 2014-05-14

Wyświetleń: 1545

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy masaż pomaga na ból kręgosłupa?

Zła pozycja siedząca zarówno w pracy, w samochodzie, czy przed telewizją powoduje przeciążenie kręgosłupa lędźwiowego nawet do 150 kg. A aktywność w wymuszonej pozycji, bez oparcia dla pleców może znacząco zwiększyć obciążenie nawet do 300 kg. Innym błędem jest długotrwałe siedzenie w tej samej pozycji. Siedząc przed komputerem próbujmy często zmieniać pozycję ciała, korzystać z przerw, aby chociaż na chwilę wstać od biurka. Poważnym błędem jest również długie siedzenie z głową za nisko pochyloną nad biurkiem. Taka pozycja powoduje bóle przeciążeniowe i przukurcz okolic szyi i karku, a ta sama wieloletnia pozycja za biurkiem może prowadzić też do wyprostowania lordozy szyjnej.

Kiedy dołożymy do tego stres, który powoduje zwiększone napięcie szczególnie mięśni karku, to bolesność jest już praktycznie tylko kwestią czasu. Jeżeli braknie nam czasu, czy energii na systematyczny ruch, to korzystajmy przynajmniej z różnych metod leczenia, jak np. masaż leczniczy, który utrzyma Twój kręgosłup w odpowiedniej formie. Masaże mogą szybko i skutecznie zmniejszyć wzmożone napięcie mięśniowe, poprawić ukrwienie i dotlenienie tkanek. Masaż leczniczy kręgosłupa powoduje także błyskawiczne wydalanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. Dlatego masaż pleców powinniśmy stosować nie tylko w celach leczniczych, kiedy ból nie daje nam spokoju, ale też profilaktycznie, aby zapobiegać powstawaniu bólów kręgosłupa i pleców. Masaże robione w celach leczniczych powinny być praktykowane idealnie w serii 10 masaży, tak aby osiągnąć najlepszy efekt. Jeden masaż leczniczy nie ma większego sensu, dlatego że tylko w serii efekt jest pełny i trwały.

Masażysta przed przystąpieniem do masażu powinien właściwie zdiagnozować klienta i przeprowadzić z nim wywiad chorobowy. Właściwe zdiagnozowanie problemu pozwala wybrać skuteczne techniki masażu i zdecydowanie szybciej usunąć skutki chorobowe. Pierwszy masaż czasami może powodować pozorne pogorszenie dolegliwości wzmagając ból, ale każdy kolejny masaż będzie przynosił znacznie większą ulgę Twoim obolałym plecom. Szukajmy zawsze wykwalifikowanego masażysty z dobrą reputacją i adekwatnym doświadczeniem w zawodzie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena