Dostępne na rynku systemy kontroli dostępu cechują się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale również bezawaryjną pracą i wieloma przydatnymi funkcjami.

Data dodania: 2014-04-23

Wyświetleń: 868

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na rynku oferowane są kompleksowe systemy umożliwiające pełną obsługę obiektów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki stadionów piłkarskich. Możliwości systemów tego typu jest mnóstwo. Jest bowiem możliwa jako kontrola dostępu sprzedaż i dystrybucja biletów w punktach kasowych, rezerwacja biletów poprzez serwis WWW oraz fizyczna kontrola dostępu wstępu kibiców na obiekt. W tym ostatnim przypadku zastosowanie znajdują wspomniane już bramki. Istotną rolę odgrywa monitorowanie wizyjne i rejestracja obrazów. Systemy obsługi obiektów sportowych są w stanie obsługiwać elektroniczne karty identyfikacyjne kibica w zakresie personalizacji wizualnej i kodowania elektronicznego. Przydatnym rozwiązaniem jest również sprzedaż towarów i usług innych niż bilety w określonych punktach sprzedaży. Oczywiście można tworzyć raporty z uwzględnieniem kryteriów wybranych przez użytkownika.

Warto zauważyć, że konkurencja wśród firm zajmujących się systemami alarmowymi pociąga za sobą konieczność obniżenia cen poszczególnych urządzeń. Taki stan rzeczy powoduje z kolei wyższy poziom zainteresowania urządzeniami tańszymi, ale o gorszej jakości. Analitycy szacują, że rynek instalacji bezpieczeństwa wycenia się na około 1 miliard złotych. Połowę tej wartości stanowi branża związania z instalacją systemów.

Jeszcze kilkanaście lat temu system alarmowy uznawany był za dobro o charakterze luksusowym. Na chwilę obecną instalacje tego typu są nieodzownym elementem domów jednorodzinnych, mieszkań i firm. Oprócz tego rynek stymuluje potrzeba modernizacji, wymiany i unowocześniania poszczególnych elementów systemu alarmowego. Z racji niższej ceny coraz większym uznaniem cieszą się systemy monitoringu, które do niedawna były stosowane głównie w bankach. Niewątpliwie swoje piętno na rynku systemów alarmowych odcisnął kryzys. Zjawisko w tym zakresie w dużej mierze wynika z wstrzymania wielu decyzji o inwestycjach w kontekście ewentualnego pogorszenia kondycji finansowej. W przypadku inwestorów prywatnych dobrze analizowane jest wydanie każdej złotówki. Stąd też coraz częściej zwraca się uwagę na produkty o wysokiej jakości. Warto jednak podkreślić, że rynek systemów alarmowych w Polsce jest stabilny. Ponad połowa firm oczekuje nowych zleceń i wzrostu poziomu sprzedaży.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena