Kiedy myślimy o takim systemie jak kontrola dostępu, traktujemy go zazwyczaj w najbardziej popularnej postaci. Indywidualne przejeżdżanie kartą przy wejściu do budynku, albo system akceptuje żądanie dostępu do budynku lub też nie.

Data dodania: 2014-09-02

Wyświetleń: 1176

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Takie systemy są od dawna stosowane w celu zapewnienia pracownikom dostęp do biura. Jednak czy wiesz, że istnieje wiele innych – bardziej skomplikowanych – sposobów dostępu do systemów kontroli, które mogą przyczynić się do zwiększenie efektywności działalności gospodarczej?

Kontrola dostępu posiada specjalne karty podłączone do komputera, dzięki temu komputer może dostarczyć wiele informacji. Na przykład kontrola dostępu może pokazać, kiedy każdy z pracowników przyjechał do pracy i co dzieje się w poszczególnych sektorach firmy rzadko odwiedzanych przez pracowników. W odniesieniu do zarządzania pracowników godzinowych, informacje te mogą być wielką pomocą. Już nie musisz polegać na opiniach swoich pracowników, jak wiele godzin pracowali – dowodem na to są zapisane dane. Co ciekawe dalej jest to, że zamiast wprowadzać wchodzących i wychodzących ręcznie dla celów płacowych, rzeczywiście kontrola dostępu może być tak skonfigurowana, aby zgłosić się bezpośrednio do firmy płac. To drastycznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że może kiedykolwiek dojść do zrobienia błędu.

Kontrola dostępu może być ustawione w celu ograniczenia dostępu, przypadek do przypadku, w oparciu o harmonogram. Na przykład, jeśli jesteś w porządku z kierownikiem i przychodzisz do pracy w weekendy, to dla jednej osoby nie widać sensu aby recepcjonista był tylko dla Ciebie, wystarczy umieścić taką informację w przypadku kontroli dostępu w komputerze. Gdy jeden z menedżerów pojawi się, będzie miał dostęp do budynku. Jest to świetny sposób, aby upewnić się, że wiesz, kim jest, gdzie i kiedy był – nawet jeśli tam Cię nie ma.

Podobnie można użyć system kontroli dostępu, aby ograniczyć dostęp nie tylko do urzędu w ogóle, ale do poszczególnych obszarów w całym biurze. Wiele urzędów posiada obszary, które zawierają poufne informacje i materiały. Z wielu powodów, może to być tylko dla konkretnych pracowników w swojej firmie, że  jest to wygodne pozwolenie na dostęp do wrażliwych materiałów.

Niektóre firmy korzystają również z systemu kontroli dostępu do planowania wewnętrznego swojej biura. Wiele urzędów posiada sale konferencyjne. W dawnych czasach, musiałby ktoś być przy takiej, który jest odpowiedzialny za planowanie i zarządzanie prawidłowym działaniem sali. Dzięki dzisiejszej technologii coraz częściej w wielu biurach używa się systemu logowania. Podłączyć do systemu kontroli dostępu można rzeczywiście specjalną kartę – klucz do osób, które posiadają szczególnie zastrzeżony czas i nie pracują dla tych, którzy ich nie posiadają. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena