Rozwiązanie zastosowania kontroli dostępu jest coraz częściej wykorzystywanym systemem zabezpieczającym mieszkania. W przeciwieństwie do typowych zabezpieczeń jest drogie rozwiązanie na które nie pozwolą sobą przykładowo mniejsze firmy. Koszt równa się jakości stąd mamy pewność, że montaż systemu zapewni nam podwójną ochronę.

Data dodania: 2014-05-09

Wyświetleń: 1100

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowe typy kontroli dostępu do mieszkań

Kontrola dostępu mimo swojej niezmiennie wysokiej ceny jest coraz częściej wykorzystywana jako podniesienie standardów bezpieczeństwa biur czy też mieszkań. W przypadku wynajmu pomieszczeń dla firm często zdarza się, że owa firma wymaga kontroli dostępu nie tylko w drzwiach wejściowych ale także w pozostałych drzwiach oddzielających pomieszczenia wynajmowanego obiektu. W wielu przypadkach nie jest to łatwe dla osób wynajmujących gdyż nie są przygotowani na tak wysokie koszta.

Bardzo często dochodzi do sporów przy montażu kontroli dostępu w zabytkowych budynkach. Z jednej strony jest to niezbędna rzecz do właściwego zabezpieczenia obiektu z drugiej właściciele najczęściej są negatywnie nastawieni na wszelkie nowinki technologiczne, które powoduje duże okablowanie pomieszczeń. Powstało już rozwiązanie które zaspokoi oba problemy. Jest to bezprzewodowa kontrola dostępu. Jest ona jednak bardzo kosztowna. Cała instalacja polega na tym iż, montuje się specjalne zamki w drzwiach które wyglądem przypominają zamki montowane w hotelach. Może też się zdarzyć, że będą w formie elektronicznych wkładek razem z czytnikiem kart i modułem sterującym.

Kontrola dostępu występuje również w postaci tzw. Zamków szafkowych. Działają one wirtualnie i połączone wraz z systemem, w całości bez użycia kabli przeprowadzanych przez ściany. Połączenie między wszystkimi kontrolerami a serwerem zapewnia klucz, który daje możliwość dostępu wszystkim użytkownikom do zabezpieczanych pomieszczeń w obiekcie.

Musimy też brać pod uwagę alternatywne przypadki. Musimy pamiętać zatem o możliwości zapotrzebowania na zdalne sterowanie drzwiami. Kontrola dostępu nie jest doskonała ma także sytuacje w których potrafi negatywnie zaskoczyć. Przykładowo przypadek nagłego otwarcia lub zawieszenia drzwi. My jako właściciele musimy wtedy natychmiast połączyć się z zamkiem poprzez okablowanie lub też fale radiowe. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena